W dniu 09 grudnia 2023 r. w pracowniach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Portowej 12 w Augustowie odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne w czasie zajęć terapeutycznych. Poprzez codzienną działalność, Warsztat Terapii Zajęciowej zapewnia 35 osobom z niepełnosprawnością intelektualną z terenu Powiatu Augustowskiego należyte i godne miejsce w społeczeństwie.

Tegoroczny Kiermasz jest jak zawsze okazją do zaprezentowania osiągnięć i codziennej twórczości Uczestników WTZ. Mieszkańcy Augustowa uczestnicząc w Kiermaszu prac wykonanych podczas zajęć w WTZ okazują swoje uznanie, zrozumienie i wsparcie osobom doświadczonym przez los.

Osoby niepełnosprawne z WTZ są dumne i szczęśliwe, że wykonane przez nich doniczki, wazony, aniołki, dzwonki, makatki, gobeliny, czy rożne prace plastyczne oraz dekoracje świąteczne znajdują odbiorców, są praktyczne i zdobią wiele augustowskich mieszkań.

Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży prac pozwalają na pełniejszą integrację i rehabilitację społeczną Uczestników Warsztatu, na doświadczanie przez Nich tego co nowe i wartościowe oraz na większy udział w życiu społecznym. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych WTZ w Augustowie jako organizacja prowadząca WTZ, planuje także wyjazd swoich podopiecznych na wycieczkę połączoną z rehabilitacją i wypoczynkiem.

|Cała społeczność Warsztatu serdecznie zaprasza wszystkim na Kiermasz i zakupy w WTZ.