Dzieci z kolejnego augustowskiego przedszkola będą w świetnych warunkach rozwijać swoje pasje, zawiązywać przyjaźnie i rozpoczynać przygodę ze zdobywaniem wiedzy. Po wyremontowanym Przedszkolu nr 2 przyszedł czas na kilka kolejnych augustowskich obiektów oświatowych. Tym razem przyjrzymy się budowie Przedszkola nr 3 na ulicy Tytoniowej.  Prace już trwają. Po modernizacji przedszkole ładniejsze i bezpieczniejsze. Zadbaliśmy także o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz o wydajność energetyczną, która w przyszłości zapewni mniejsze rachunki.

Kolejne augustowskie przedszkole będzie nie do poznania. Fot. UM w Augustowie

Lepsze warunki dla najmłodszych

W przedszkolu przy Tytoniowej całkowicie przebudowane zostaną wszystkie pomieszczenia. Sale zyskają nowy wygląd, będą bardziej funkcjonalne. Pojawią się nowe klatki schodowe i windy. Zakupione zostanie nowe wyposażenie. Wszystko z korzyścią dla najmłodszych i ich nauczycieli.

Przedszkole kompletnie zmieni swój wygląd także z zewnątrz. Obiekt przejdzie kompleksową termomodernizację. Będzie nowa elewacja, wymienione zostaną okna i drzwi. Budynek będzie cieplejszy i będzie miał mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną, co wpłynie korzystnie na opłaty za ogrzewanie.

Ponadto, na nowo zagospodarowane zostanie podwórko i bezpośrednie otoczenie przedszkola. Krótko mówiąc: po zakończeniu remontu przedszkole będzie nie do poznania.


Edukacja to inwestycja

– Kolejny obiekt oświatowy w remoncie. Jak mówiłem w kampanii „Edukacja to inwestycja” – traktuję to hasło bardzo poważnie i cieszę się, że po kompleksowej modernizacji Przedszkola nr 2 przyszedł czas na Przedszkole nr 3, ale także na Szkołę Podstawową nr 6 oraz Przedszkole nr 4 i remont bloku sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3. To wszystko już się dzieje, ale to nie koniec moich działań. Mój plan to dostosowanie każdej augustowskiej szkoły i przedszkola do warunków na miarę XXI wieku. Jesteśmy na ostatniej prostej – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk – Trwa boom na inwestycje w augustowską oświatę. W Augustowie nigdy nie budowano na taką skalę. Przedszkola przy Tytoniowej to tylko część realizowanego aktualnie pakietu inwestycji. Gruntowny remont przechodzą także Szkoła Podstawowa nr 6 na Lipowcu oraz Przedszkole nr 4 na Kilińskiego. Całość pakietu inwestycji to wartość 16 milionów złotych, ale aż 14 milionów złotych z tej kwoty pozyskaliśmy jako dofinansowanie ze środków rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.


Inwestycyjne rekordy

Jednocześnie w naszym mieście powstaje szereg innych inwestycji. Między innymi te z programu „Olimpijski Augustów”. Wśród nich: blok sportowy w SP3, nowy stadion, plac zabaw na błoniach i pumptrack przy skateparku. Dofinansowanie? 30 milionów złotych. Augustów rozkwita. Nie możemy doczekać się finału wszystkich inwestycji. O kolejnych będziemy Wam przypominać już wkrótce.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie