Tylko w miniony weekend, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Jednym z nich okazał się 29-latek, który kierował audi mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. KPP w Augustowie

W miniony weekend augustowscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Pierwszym z nich okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu, który w piątek po 17 został zatrzymany przez dzielnicowych w Lipsku. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Już wcześniej prawomocnie był skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W sobotę na ulicy Westerplatte, augustowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Za kierownicą siedział 38-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Natomiast po północy, mundurowi zatrzymali 30-latkę, która kierowała renault w stanie po użyciu alkoholu.  

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny, natomiast za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Zgodnie z kodeksem karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

|augustow.policja.gov.pl