Zostanie zorganizowane jak zwykle przy Molo Radiowej Trójki w lipcu i sierpniu.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org
W Augustowie będzie działało tylko jedno kąpielisko – relacja Marty Sołtys

Radny Mirosław Chudecki podczas ostatniego posiedzenia komisji społeczno-oświatowej mówił, że to zdecydowanie za mało jak na miasto, w granicach którego leży 7 jezior.

– Co roku rozmawiamy na ten temat i nic z tego nie wynika. Sytuacja ta dojrzała już do tego byśmy pomyśleli o dodatkowym kąpielisku. Byłoby idealnie, gdyby były trzy takie miejsca. Swego czasu rozmawialiśmy o plażach Bielnik i Budowlanych. Może chociaż miejsca tymczasowo wykorzystane do kąpieli uda się utworzyć?

Głównym powodem, dla którego w Augustowie będzie działało tylko jedno kąpielisko jest brak ratowników. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Michał Paruch tłumaczył, że próbował rozwiązać ten problem. 

– Jestem po rozmowach z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Niedługo rozpocznie się nabór na szkolenie ratowników. Ten kurs trochę kosztuje i młodych ludzi nie zawsze na niego stać. Wyszliśmy więc z propozycją, że jako Centrum Sportu i Rekreacji zasponsorujemy go komuś. W ramach tego po zdobyciu wszystkich uprawnień taka osoba przez dwa sezony społecznie odpracuje to u nas na plażach. Niestety, nie ma chętnych do robienia tych szkoleń.  

Centrum Sportu i Rekreacji planuje utworzyć dodatkowo miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli przy plaży POSTiW. Tam jednak wiosną ma rozpocząć się generalny remont, który nie wiadomo, kiedy się skończy.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/bialystok.pl/wiadomosci/suwalk