Augustowscy kierowcy skarżą się na działanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Alei Kardynała Wyszyńskiego. Chodzi o wjazd do miasta z drogi krajowej nr 16 od strony Przewięzi.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Jak mówi nasz słuchacz, na zielone światło czeka się tam znacznie dłużej.

Myślę, że częstotliwość zmiany świateł na tym skrzyżowaniu jest niewłaściwa. Bardzo długo trzeba czekać na przejechanie i włączenie się do ruchu na tę główną ulicę w stronę Suwałk. Jest to uciążliwe w szczególności w wakacje, gdzie ten ruch jest tam duży. Często jeździmy do Przewięzi. Wracając, musimy czekać ze dwa, a nawet trzy cykle, żeby móc jechać dalej.

Rzecznik prasowy białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski przyznaje, że problem z długim oczekiwaniem na przejazd na tym skrzyżowaniu powraca w każde wakacje.

Czas oczekiwania na wjeździe na skrzyżowanie od strony Przewięzi drogą krajową nr 16 w okresie wakacyjnym jest spowodowany dużą ilością samochodów, które wracają z okolicznych miejscowości wypoczynkowych. Program sygnalizacji świetlej dostosowano do średnich natężeń ruchu, a nie do okresowych wahań.

Prawdopodobnie problem zniknie więc za kilka dni i powróci podczas kolejnych wakacji.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki