Choć powiat nie wykona na razie chodnika, o który dopominali się mieszkańcy, jeszcze w tym roku pojawi się tam między innymi dodatkowe przejście dla pieszych.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Mówi starosta Jarosław Szlaszyński.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, szczególnie mając na uwadze pieszych, zostanie wykonane przejście przez drogę w okolicy sklepu spożywczego, zlokalizowanego w okolicy ulicy Konwaliowej. Wprowadzimy zakaz zatrzymywania się i postoju aż do ulicy Ziołowej.  Powiatowy Zarząd Dróg zajmie się tym w październiku. Po zatwierdzeniu przez właściwe organy, zmienimy tam również organizację ruchu.

O nowy, wybudowany jeszcze w tym roku chodnik zabiegały także władze miasta. Przekazały nawet powiatowi pieniądze na ten cel. Starosta jednak twierdzi, że tej inwestycji nie można teraz wykonać.

Należałoby do końca roku opracować dokumentację, uzyskać pozwolenie na budowę, wykonać, rozliczyć inwestycję i oczywiście wcześniej ogłosić przetarg. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „GIGA” planuje przeprowadzić tam swoje prace. Czy mamy najpierw zrobić chodnik, a potem wpuścić tam spółkę? No chyba nie. Najpierw trzeba położyć sieć ciepłowniczą, żeby schować wszystko do ziemi i dopiero potem możemy zrobić to, o co proszą mieszkańcy.

Do sprawy chodnika starostwo ma powrócić przy tworzeniu przyszłorocznego budżetu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki