W dniach 12-14 maja 2023 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, która zgromadziła utalentowanych młodych sportowców z całej Polski. Gospodarzem wydarzenia było Borne Sulinowo w województwie Zachodniopomorskim, gdzie, najlepsi młodzi zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności i odnosili sukcesy w walce sportowej (Kyorugi)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to rywalizacja w randze mistrzostw Polski juniorów młodszych, czyli najczęściej sportowców w wieku 14 lat i młodszych. Wśród nich znalazło się 2 reprezentantów województwa podlaskiego trenujących w augustowskim klubie Panther Academy w Augustowie.

Mikołaj Targos (uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej w Wiżajnach) w kat. wagowej 53 kg miejsce 3,

oraz debiutujący

Nataniel Ołowniuk (uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach) w kat. wagowej 49 kg miejsca 5-8.

Młodzi zawodnicy imponowali siłą, szybkością i taktyką. W wielu pojedynkach, wykazali się doskonałym opanowaniem sztuki walki i umiejętnością skutecznego ataku i obrony. Ich wysiłek i determinacja zaowocowały medalem i uznanie wśród kolegów i trenerów.

Wszystko to sprawia, że udział w tak prestiżowym turnieju stanowi potwierdzenie ich talentu i wysiłku, ale również ma ogromne znaczenie dla całej społeczności taekwondo, promując sport, zdrowy styl życia i pozytywne wartości z nim związane.

Trenerami zawodników są Martyna Rzęsa i Kamil Jasiński

| A.O.