Stary plac zabaw zamieniamy w zupełnie nowy! Budowa już się rozpoczęła. Stare, zniszczone, drewniane elementy zostały zdemontowane. Plac zabaw będzie miał formę nawiązującą do wyróżnianej w konkursach architektonicznych Bazy Sportów Wodnych. Zgodnie z sugestiami rodziców, plac będzie miał miękką i bezpieczną nawierzchnię oraz ciekawe w formie ogrodzenie pełniące również funkcje ławek. Dzieci będą bawić się na zjeżdżalniach, huśtawkach, trampolinach czy bujakach, ale nie zabraknie też urządzeń takich jak siatki do wspinania, równoważnie czy tyrolka.

Olimpijski Augustów wystartował, fot. UM w Augustowie

Przypomnijmy – nowy plac zabaw to jeden z 4 projektów realizowanych w ramach pakietu inwestycji “Olimpijski Augustów”, którego całkowita wartość wyniesie 34 miliony złotych. W ramach programu powstaje już nowy blok sportowy w Szkole Podstawowej nr 3, nowy stadion, a już wkrótce także pumptrack przy skateparku.


Efektowny i bezpieczny plac zabaw

Budowany plac zabaw jest położony w tym samym miejscu, co dotychczasowy – w malowniczej okolicy brzegu Netty. Nowy obiekt swoim stylem także będzie nawiązywał do motywów łodzi i wody. Nabierze on jednak nowoczesnego charakteru. Nowa konstrukcja będzie przypominała model statku złożonego z papieru.

– Wiem, jak ważnym miejscem jest istniejący od lat plac zabaw przy ulicy Rybackiej. Chcemy, aby wykonawca wykonał prace jak najsprawniej i aby dzieci mogły jak najszybciej wrócić do zabawy w tym miejscu. Całkowicie przebudowujemy plac. Stare elementy znikają, pojawia się coś nowego i nowoczesnego. Zagospodarowujemy 2500 metrów kwadratowych. Powstanie tu także siłownia plenerowa i miejsca odpoczynku – zapowiedział burmistrz Mirosław Karolczuk.

Najmłodsi będą mogli korzystać ze zjeżdżalni, trampolin, huśtawek oraz urządzeń linowych. Dzięki bezpiecznej nawierzchni, dzieciaki będą mogły swobodnie biegać i skakać, a rodzice nie będą musieli się martwić o ich bezpieczeństwo. Wygodne ławeczki pozwolą na chwilę odpoczynku podczas doglądania pociech. Nowe urządzenia siłowni plenerowej pozwolą na aktywny wypoczynek wśród zieleni także osobom starszym. Na naszych błoniach powstanie miejsce wypoczynku dla całych rodzin.


Program Olimpijski Augustów

– Przebudowa placu zabaw na Błoniach, to element realizowanego programu inwestycji “Olimpijski Augustów”. Wszystkie te inwestycje są wykonywane w jednym czasie. Przed rozpoczęciem budowy największego placu zabaw w mieście zadbaliśmy o to, by rodziców ze swoimi pociechami mogli odwiedzić inne, nowoczesne miejsca, które wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy w ostatnich latach. Skutecznie realizuje kampanijną obietnicę „Plac zabaw w każdej dzielnicy”. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat powstał Activity Park na Śródmieściu, Muzyczny Plac Zabaw w parku obok starej poczty, plac zabaw przy ulicy Ustronie, wyremontowaliśmy także plac zabaw na Borkach. Z urządzeń do zabaw można także korzystać w nowych miejscach odpoczynku na ulicy Portowej oraz w parku na Zarzeczu. Dziękuję rodzicom za wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na ukończenie budowy. Zapewniam, że powstanie wspaniałe miejsce. Warto trochę poczekać.  – powiedział burmistrz Mirosław Karolczuk.

W ramach programu Olimpijski Augustów oprócz placu zabaw na błoniach powstanie pumptrack przy skateparku, nowy stadion lekkoatletyczno-piłkarski oraz nowy blok sportowy w SP3. Burmistrz Mirosław Karolczuk podpisał umowy z wykonawcami tych obiektów w lutym. Przypomnijmy, że na realizację tych inwestycji o wartości blisko 34 milionów złotych, miasto pozyskało 30 milionów dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

*[as] Urząd Miejski w Augustowie