Policjanci z białostockiego oddziału prewencji pełniący służbę na terenie Augustowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę quada. Wcześniej 38-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Dyżurny z augustowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że ze stacji paliw w mieście w kierunku Rajgrodu odjechał kierowca quada, który może być nietrzeźwy. Policjanci przed Nettą Pierwszą zauważyli jadącego quadem mężczyznę. Wydali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Siedzący za kierownicą czterokołowca mężczyzna zlekceważył polecenia i zaczął uciekać. Gdy gonili go policjanci cały czas zajeżdżał im drogę. Funkcjonariusze po przejechaniu kilku kilometrów wyprzedzili uciekiniera, zajechali drogę i zatrzymali. Szybko wyszedł na jaw powód ucieczki 28-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Taka sama kara grozi za jazdę w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.

|augustow.policja.gov.pl