„Święty Janie Pawle II – nie zastąpi Ciebie nikt” – pod takim hasłem w niedzielę (14.05) w Augustowie zorganizowano piknik rodziny.

fot. Marta Sołtys
Piknik rodzinny w Augustowie poświęcony św. Janowi Pawłowi II – relacja Marty Sołtys

Piknik rozpoczął się uroczystą mszą świętą, po zakończeniu której na Rynku Zygmunta Augusta zorganizowano koncert połączony ze wspomnieniami papieża.

– Piknik zorganizowaliśmy po to, by przede wszystkim zachować pamięć o Janie Pawle II, który w ostatnim czasie nie jest zbyt popularny. My natomiast twierdzimy, że sam w sobie jest naszym dobrem i należy zachować o nim pamięć czystą i nieskazitelną – mówi Dorian Krause ze stowarzyszenia Estrada Podlaska.

W marcu w obronie Jana Pawła II stanęli augustowscy radni i uchwalili apel o tej treści. Papież odwiedził Augustów podczas swojej pielgrzymki do Polski w 1999 roku. Rok wcześniej został Honorowym Obywatelem Augustowa.

| red: wsz

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Na ten sam temat:

Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej videorelacji a w niej wystąpień w formie zdalnej które przesłali do zaprezentowania uczestnikom wydarzenia: Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki oraz Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego – Paweł Wnukowski.

|Bart. / www.augustow.org