W piątkowy wieczór, 8 grudnia br. w siedzibie augustowskiej miodosytni odbył się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Gałczyńskiej, znanej i szeroko już docenianej artystki, która żyje i tworzy w Augustowie.

Barbara Gałczyńska specjalizuje się w malarstwie akwarelowym. Akwarela stała się jej ulubioną technika malarstwa po latach jej przygody z malarstwem. Tworzyła i nadal tworzy w innych technikach malarskich, ale akwarela jest tym, w czym odnajduje się najlepiej. Reprezentowany obecnie poziom artystyczny zawdzięcza nie tylko swojemu talentowi. Własne umiejętności pogłębia na plenerowych i stacjonarnych warsztatach i kursach akwarelowych.

Artystka jest absolwentką Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Gdańskiego i członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jej prace były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. W 2021 roku otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie akwareli w Pirenejach we Francji. Od tamtego czasu jej prace prezentowane są regularnie w różnych placówka naszego regionie i kraju.

Barbara Gałczyńska jest także poetką i autorką prozy. Jako nauczycielka geografii zaszczepiała pasję poznawania świata dzieciom. Teraz, jako przewodnik turystyczny zachęca do tego również starszych. Zamiłowanie do podroży wykorzystuje w swojej twórczości. Inspiruje ją piękno przyrody, historia i kultura regionu w którym żyje i pracuje.

W marcu br. Barbara Gałczyńska odebrała nagrodę Burmistrza Augustowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury 

Podczas wernisażu, dziękując wszystkim którzy udzielają jej wsparcia w twórczości, powiedziała – To był piękny, ciepły, niezapomniany wieczór. Jestem szczęśliwa, że razem możemy świat czynić lepszym.

|Bart./augustow.org

Fot. Paweł Pudlik