Lada moment minie pierwszy miesiąc nauki w nowym roku szkolnym. Na naszych uczniów czekają nowe przygody, doświadczenia i wyzwania. Z pomocą ruszył program „Laptop dla ucznia”. Augustowscy czwartoklasiści odebrali już nowe komputery. Dzięki nim mogą zdobywać wiedzę, poznawać cyfrowy świat i zdobywać nowe pasje. Warto jednak pamiętać, że żadne urządzenie nie zastąpi czasu spędzonego z rodziną czy przyjaciółmi.

fot. UM w Augustowie

Źródło nieograniczonej wiedzy

Czas start. Uczniowie 4 klas zaczęli swoją nową, cyfrową przygodę. Nowe komputery będą służyły dzieciom przez najbliższe lata. Urządzenia są źródłem nieograniczonej wiedzy, a mądre wykorzystanie ich potencjału pozwoli poznawać świat, zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności.

Szansa na rozwój pasji

Uczniowie mogą korzystać ze sprzętu w szkole i w domu. Mobilne zestawy pozwolą na rozwój pasji i zainteresowań. Internet pozwala nam na odnalezienie wielu wartościowych treści. Po odrobieniu lekcji, dzieciaki mogą też poświęcić trochę czasu na rozrywkę.

– Cieszę się, że do naszych uczniów trafiły nowe laptopy. Komputer to pomoc w poznawaniu otaczającego nas świata – i tak trzeba go traktować. Dbajmy o to, by nasze dzieci nie mniej czasu niż przed ekranem, spędzały z rodziną i przyjaciółmi – tego nie zastąpi żadne urządzenie. Życzę naszym uczniom, aby nowe laptopy dobrze służyły i były wykorzystywane w dobrych celach– powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Fanów cyfryzacji i nowych technologii zapraszamy 7 października na Wielkie Święto Programowania CodeWeek 2023. Start o godzinie 10:00 na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 4. W programie warsztaty kodowania, zabawy z robotami, gogle VR, drukarki 3D, strefa kloców lego i wiele innych atrakcji. Dobrej zabawy!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie