To wyraz wdzięczności za szerzenie uniwersalnych wartości i wszelkie działania na rzecz wolności. Radni powiatu augustowskiego jednogłośnie przyjęli w czwartek (30.03) stanowisko, w sprawie poszanowania imienia Świętego Jana Pawła II.

Jak podkreśla przewodniczący rady Andrzej Mursztyn, w ten sposób mieszkańcy ziemi augustowskiej, którą Papież odwiedził podczas swojej pielgrzymki w 1999 roku, spłacają wobec niego dług wdzięczności.

 – Potępiamy wszystkie działania, wszystkie publiczne wystąpienia polityków i nie tylko polityków, które zmierzają do zniesławienia imienia Papieża. To nie powinno mieć miejsca. Nasza uchwała, którą podjęliśmy, wyraża opinię naszych mieszkańców, których jesteśmy przedstawicielami – zaznaczyła.

Przyjęte stanowisko to także apel, o poszanowanie imienia jednego z najwybitniejszych Polaków i wyraz sprzeciwu, wobec ostatnich medialnych ataków na jego postać – dodaje Andrzej Mursztyn.

– Dobre imię Papieża zostaje używane do celów politycznych i rozgrywek politycznych. Jako radni wyraziliśmy swoją opinię, wręcz powinniśmy reagować, na każde publiczne próby zniesławienia – podkreślił.

Dwa tygodnie wcześniej podobne stanowisko przyjęli także augustowscy radni miejscy.

| red: mark

autor: Iza Kosakowska/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki