Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także w Augustowie podnosząc świadomość na temat globalnych wyzwań wodnych. Zachęcamy do działań na rzecz ochrony jakości i dostępności wody.

Z plakatów przygotowanych przez zaprzyjaźnioną firmę dowiesz się: po co i jak oszczędzać wodę, do czego można użyć deszczówkę i dlaczego susza to realny problem. Dla naszego miasta, to wydarzenie jest szczególnie istotne, ponieważ woda jest jednym z naszych najważniejszych zasobów naturalnych. Augustów bez wody – to nie Augustów!

Woda jest niezbędna do naszego codziennego życia. Nie tylko do picia, ale także do gotowania, prania i kąpieli. Woda jest również kluczowym elementem w wielu gałęziach przemysłu i w rolnictwie.

Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia, nadmierna eksploatacja i inne czynniki wpływają negatywnie na jakość i ilość wody. Światowy Dzień Wody pozwala zwrócić uwagę na te problemy oraz propagować działania na rzecz ochrony i zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie