W Augustowe ruszyła druga edycja programu „Azymut Przygoda”. Biorą w nim udział uczniowie miejskich szkół podstawowych.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Dzieci będą mogły uczęszczać na zajęcia z kajakarstwa, żeglarstwa czy pływania na deskach sup. Wybiorą się również na spływ kajakowy oraz poznają podstawy survivalu. W ubiegłym roku skorzystało z tego około tysiąca osób. 

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz ma nadzieję, że teraz będzie ich jeszcze więcej.

Organizujemy to, by dzieciakom było łatwiej zrobić ten pierwszy krok. Augustów jest wymarzonym miejscem do uprawiania różnych sportów oraz korzystania z wody i lasów. Wiemy, że czasami trudno jest zacząć. Dajemy dzieciakom możliwość spróbowania tego w bezpiecznych warunkach i pod okiem fachowców. Marzy nam się, by każde augustowskie dziecko miało takie doświadczenie za sobą i gdy stąd wyjedzie, było naszym ambasadorem.

 W ubiegłym roku zajęcia odbywały się bez udziału ratowników. Obecnie to się zmieni. 

Nie było to konieczne. Nie wymagało tego również prawo. Zajęcia były bezpieczne. Jednak obecnie podczas ćwiczeń na wodzie pojawią się ratownicy. Nie ze względu na to, że coś było nie tak, tylko by zapewnić poczucie bezpieczeństwa tym, którzy zwracali nam na to uwagę. Wolelibyśmy, aby wszyscy mówili, że „Azymut Przygoda” jest świetny, a nie szukali dziury w całym.

 Z powodu zaplanowanego remontu pomostu przy plaży POSTiW nie odbędą się natomiast zajęcia na wyciągu nart wodnych.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl