We wtorek, 24 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Augustowie odbyło się kolejne Samorządowe Spotkanie Opłatkowe. Spotkania z samorządowcami w okresie świąteczno-noworocznym zapoczątkowane zostały w roku 2015 z inicjatywy ówczesnego Burmistrza Augustowa i Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezji Ełckiej Jerzego Mazura. Początkowo nosiły one nazwę, Miejskie Spotkania Opłatkowe.

Samorządowcy i duchowni stanowili wczoraj najliczniejszą grupę gości na spotkaniu. Wśród zgromadzonych byli także reprezentanci służb mundurowych, szkół miejskich i powiatowych, kombatantów i stowarzyszeń działających na terenie naszego miasta i powiatu. Goście obejrzeli Jasełka, które w tym roku przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Augustowie.

– Cieszę się, że po okresie spowodowanym pandemią ponownie możemy spotykać się w okresie Świąt Bożego Narodzenia, cieszyć się ze swojej obecności i przedłużać atmosferę najpiękniejszych polskich świąt. (…) Wszyscy jak tu jesteśmy, pracujemy na rzecz drugiego człowieka. Staramy się czynić świat lepszym. Napotykamy na swojej drodze różne przeszkody i trudności – wtedy na tej drodze pojawiają się emocje. Przy tych emocjach powstaje czasem spór. Spór o to, jak coś wykonać, jak coś przeprowadzić lepiej? Spierać się jest rzeczą naturalną. Chodzi jednak o to, żeby wsłuchiwać się w głos tej drugiej strony. Wsłuchiwać się w głos człowieka i brać go pod uwagę

– mówił m.in. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk w swoim wystąpieniu okolicznościowym.

Zgromadzeni wysłuchali jeszcze trzech wystąpień zaproszonych gości. W kolejności byli to: Wicewojewoda Podlaski Bogusława Szczerbińska, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski oraz Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Ełckiej Jerzy Mazur.

Wystąpienia wymienionych osób niżej we fragmentach naszej wideo relacji z tego wydarzenia.

|Bart. / augustow.org

Burmistrz Miasta Augustów Mirosława Karolczuka

Wicewojewoda Podlaski Bogusława Szczerbińska, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski.

Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Ełckiej Jerzy Mazur

Fot. Zbigniew Bartoszewicz / www.augustow.org