Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza dość pewnie czuli się na parkiecie, z wyjątkiem fragmentów pierwszego i trzeciego seta, w których gospodarze śmielej dochodzili do głosu, a czego efektem było zwycięstwo w trzeciej odsłonie meczu kończącego 1. kolejkę krajowej elity. MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, został Žiga Štern, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki.

zdjęcie: Ślepsk Malow Suwałki

Dobre fragmenty gry zawodników prowadzonych przez trenera Leszka Hudzika to za mało. Beniaminek tegorocznych rozgrywek, pomimo wielu starań i prób pokrzyżowania planów biało-niebieskich, nie zdołał nawiązać równorzędnej walki. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, ale z każdą minutą rosła przewaga Ślepska Malow Suwałki i ostatecznie zwycięstwo przypadło suwalczanom. W drugim secie częstochowianie próbowali się odbić, ale Ślepsk Malow ponownie zwyciężył. Exact Systems Hemarpol Częstochowa odnalazł swoją formę w trzecim secie, który zakończył się pomyślnie dla gospodarzy. Zwycięstwo w trzeciej partii wlało do kibicowskich serc mnóstwo optymizmu, ale nie trwało to jednak długo. W czwartym secie Ślepsk Malow Suwałki odzyskał kontrolę i zakończył mecz.

Poniedziałkowy (23.10) mecz kończący 1. kolejkę PlusLigi skomentował Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich

W najbliższy czwartek (26.10) do Suwałk przyjedzie natomiast naszpikowana gwiazdami światowej siatkówki Asseco Resovia Rzeszów. Początek spotkania z zespołem prowadzonym przez Giampaolo Medeiego rozpocznie się dość nietypowo, bo o godzinie 16:00, tradycyjnie w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Bilety dostępne są w klubowym systemie sprzedaży: https://bilety.slepsksuwalki.pl

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 19:25, 25:20, 16:25)

MVP: Ziga Stern (Ślepsk Malow Suwałki)

Składy zespołów:

[Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Kogut (16), Dulski (14), Espeland (7), Rymarski (5), Hain (5), Keturakis (3), Takahashi (libero) oraz Sobański (11), Borkowski (2), Bouguerra, Kowalski, Jaskuła (libero)
Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak (18), Stern (16), Halaba (12), Macyra (9), Stajer (5), Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (2), Gallego (1), Buculjević.

|Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki