Uwielbiany przez widownię spektakl TP ponownie na naszej scenie!

W imieniu działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury Teatru Pneumatycznego zapraszamy 21 maja 2023 o godz. 18:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na spektakl pt. „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” w reżyserii Pawła Leszkowicza.

A co zobaczymy na scenie? Ona i On. Razem od paru ładnych lat. Najpierw masa płomiennych wspomnień – dziś częściej kanapa i serial na Netflixie. Nic dziwnego, że marzenia o wspólnej przyszłości łączą się w nich z cichymi obawami. W świecie hasztagów, emotek, gifów i tinderowych relacji wszystko wydaje się przecież ulotne. Pewnego lipcowego dnia sytuacja się odmienia. Narzeczeni spotykają na swojej drodze kogoś, kto zdaje się znać sposób na związek idealny…

„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” to rozgrywająca się w komórce piwnicznej słodko-gorzka opowieść o współczesnych relacjach, okraszona nawiązującymi do formy kabaretu literackiego piosenkami z tekstami Pawła Leszkowicza i muzyką Martyny Kotarskiej.

Bądźcie z nami.

Sprzedaż biletów w cenie 25 zł w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.

APK

– – –

Scenariusz i reżyseria: Paweł Leszkowicz

Muzyka: Martyna Kotarska; piosenka „Miłość w oflajnie” – Krystian Czaja

Aranżacje piosenek: Andrzej Perkman

Scenografia i rekwizyty: Renata Rybsztat, Dariusz Sieńkowski

Obsługa techniczna: Izabela Walicka, Krzysztof Białobłocki

Obsada: Martyna Kotarska, Karolina Wiszyńska / Katarzyna Florkiewicz, Adam Granacki, Szymon Jaworowski, Dawid Sujata, Konrad Milanowski (głos)

Czas trwania: 80 minut

Premiera: 14 listopada 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

Spektakl został nagrodzony na IX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” (2022) nagrodą dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Martyna Kotarska).

Do tej pory spektakl prezentowany był też m.in. na festiwalu WTOOPA w Zduńskiej Woli oraz podczas Brodnickiej Uczty Teatralnej (2022).