W nocy z poniedziałku na wtorek będzie pochmurno, będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne – poinformowała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Dorota Pacocha.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

W nocy będzie pochmurno w całym kraju. Lokalnie możliwe są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a nad morzem deszczu. Lokalnie drogi i chodniki będą śliskie, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju. W Sudetach pokrywa śnieżna wzrośnie o 5 cm, a w Karpatach od 7 do 15 cm.

Temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, -1 na wschodzie kraju, ok. zera w centrum do 3 stopni nad morzem.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Lokalnie przy opadach śniegu wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr północno-zachodni i zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie i nad morzem możliwe opady deszczu. W górach spadnie 5 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza w dolinach górskich Karpat do 5 stopni na Wybrzeżu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 100 km/h, które będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ jann/