Jeżeli jesteś ciekawy jak mogłaby wyglądać szkoła niedalekiej przyszłości lub chcesz porozmawiać o współczesnych problemach młodych ludzi, to zapraszamy do Podlaskiego Teatru Współczesnego.

autor zdjęć Marcin Bykowski

Premiera

14 stycznia 2023
godz. 18.00,

  • Osiedlowy Dom Kultury SM,
  • ul. Hoża 2A,
  • 16-300 Augustów.

Czas Trwania: 45min.

Scenariusz i reżyseria Paweł Aksamit,

występują Aleksandra Rokita, Oliwia Wasilewska, Eliza Szczecina, Oliwia Wojciechowska, Zuzanna Bućko, Aneta Staniszewska/Aleksandra Gobczyńska,

narrator audio Grzegorz Stankiewicz,

video Marcin Bykowski.

Przedstawienie realizowane przez młodszą część zespołu teatru. Spektakl opisuje futurystyczną wizję szkoły i skupia uwagę na wpływie postępu technologicznego na relacje międzyludzkie wśród szkolnej grupy społecznej. Porusza również ważne aspekty problemów z jakimi przyszło się mierzyć współczesnej młodej osobie.

Fobie, depresja, zaburzenia, lęki, uzależnienia czy problemy psychiczne. W Polsce co roku zwiększa się liczba młodych osób korzystająca z poradni psychologicznej. Pogłębia się dysproporcja między ilością zgłaszanych przypadków, a miejsc, które mogłyby zaopiekować się i pomóc młodym ludziom. Model funkcjonowania w czasie rzeczywistym niejako wymusza na współczesnym człowieku pewne schematy, które coraz bardziej oddalają nas od samych siebie.

Jeszcze do 3 lat wstecz nikt nie powiedziałby, że można przenieść szkołę do Internetu. Jednak taki czas nastał i na pewnym poziomie plan został zrealizowany. Co więc by było, gdyby w szkole zajęcia prowadziło oprogramowanie komputerowe?

Czy tak może wyglądać szkoła przyszłości? Jak taka forma prowadzenia zajęć i kontaktu wpłynęłaby na kompetencje interpersonalne czy sposób codziennej komunikacji społecznej?

Bilet – 20zł
rezerwacja na stronie teatru
https://podlaskiteatrwspolczesny.pl/bilety
lub telefonicznie
 +48 880 250 912
Zapraszam serdecznie.

PTW

autor zdjęć Marcin Bykowski