Niedługo cieszyły się wolnością trzy nastolatki, które uciekły z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Augustowie. Jedna z nich szukała schronienia w pustostanie. Funkcjonariusze odwieźli nieletnie do ośrodka, w którym przebywały decyzją sądu rodzinnego.

Fot. KPP w Augustowie

W piątkowe popołudnie policjanci z Augustowa otrzymali zgłoszenie o ucieczce nastolatek z jednego z augustowskich ośrodków wychowawczych. Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania 17, 16 i 15-latki.

Już chwilę później policjanci zauważyli dwie zaginione nieletnie odpowiadające rysopisom. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że jest to 16-latka i jej o rok młodsza koleżanka. Jak ustalili policjanci najstarsza z dziewczyn rozdzieliła się z nimi i planowała pojechać do Białegostoku. 

Funkcjonariusze odwieźli nieletnie do ośrodka, w którym przebywały decyzją sądu rodzinnego. Niespełna trzy godziny później mundurowi znaleźli trzecią z zaginionych dziewczyn. Przebywała ona w pustostanie, w którym szukała schronienia na noc. Ona również trafiła pod opiekę wychowawców z ośrodka. 

|augustow.policja.gov.pl