Zastąpi Izabelę Piasecką, którą mandatu w listopadzie pozbawił Naczelny Sąd Administracyjny. Otrzymał już oficjalne zawiadomienie od komisarza wyborczego.

Zdjęcie: Wiesław Jeruć, fot. augustow.org

Jak przyznaje, ma bardzo duże doświadczenie w pracy samorządowej.

Byłem radnym cztery kadencje, nieprzerwalnie od 1998 roku. W poprzednich wyborach uzyskałem drugi rezultat w okręgu. Pierwsza była pani Izabela Piasecka. Od 7 lat jestem już na emeryturze, ale nadal pracuję z młodzieżą. Jestem komandorem narciarskiego klubu UKS MOS Augustów. Należę również do zarządu Polskiego Związku Motorowodnego Narciarstwa Wodnego oraz Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Wiesław Jeruć krytycznie ocena obecną sytuację w radzie miejskiej. Zapewnia, że po zaprzysiężeniu dołączy do radnych opozycyjnych.

Jak obserwuję posiedzenia rady miejskiej, to widzę, że panuje na nich chaos. Zamiast pracy samorządowej jest tam uprawiana polityka. Inaczej widzę pracę na rzecz mieszkańców. Przez tyle lat byłem radnym, więc wiem, że burmistrz jest szefem, a radni mu doradzają. Ja tak będę robił. Teraz jest prywata, różnego typu docinki, podchody i podstawianie innym nóg. Z mojej strony tego nie będzie.

Wiesław Jeruć zostanie radnych po złożeniu ślubowania podczas najbliższej sesji. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo, bo jak powiedziała nam przewodnicząca rady Alicja Dobrowolska, na razie nie ma potrzeby zwoływania takiego posiedzenia.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki