DKF „KINOCHŁON” zaprasza na wrześniowe spotkanie z filmem! Obejrzymy oparty na faktach obraz „Reality” Tiny Satter, który przedyskutuje z nami Diana Dąbrowska.

26 września – wyjątkowo we wtorek! – o godz. 19:00 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) poznamy tytułową Reality (w tej roli gwiazda „Euforii” – Sydney Sweeney). Ta 25-latka jest młodą tłumaczką, która ma swoją rutynę. Po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy na kolejne dni, sączy mrożoną kawę i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności. Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów. Ona jednak zdaje się przejmować bardziej swoim kotem i psem, których stresuje obecność obcych mężczyzn. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji? Niemal intymne, zamknięte w dziewięćdziesięciu minutach, spotkanie z Reality to, idąc tropem „Najgorszego człowieka na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0.

Film oparto na prawdziwych wydarzeniach z 2017 roku. Reality Winner była pracującą w National Security Agency tłumaczką dokumentów amerykańskich agencji wywiadowczych napływających z Iranu. Kobietę podejrzewano o wyciek tajnego dokumentu opisującego próbę rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Sprawa zakończyła się najdłuższym wyrok za nieautoryzowane ujawnienie informacji rządowych – karą pięciu lat i trzech miesięcy więzienia…

Gościnią tego pokazu będzie, dobrze znana stałej widowni Kinochłona, Diana Dąbrowska – filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa.

Serdecznie zapraszamy i obiecujemy fantastycznie spędzony czas.

Do zobaczenia w kinie!

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu