Działkowcy świętowali 60-lecie istnienia Augustowskich Rodzinnych Ogródków Działkowych imienia Armii Krajowej. Podczas pikniku dzieci bawiły się na dmuchańcach oraz z animatorami, a dorośli integrowali się i korzystali z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szczebrze. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów ogrodnictwa, którzy uwielbiają wspólnie świętować. Burmistrz Mirosław Karolczuk pogratulował działkowcom owocnej pracy i pasji, a także podziękował Panu Radnemu Miejskiemu Dariuszowi Ostapowiczowi za organizację niezapomnianego jubileuszu.

60-lecie istnienia Augustowskich Rodzinnych Ogródków Działkowych. Fot. UM w Augustowie

60 lat tradycji

Augustowskie Rodzinne Ogrody Działkowe imienia Armii Krajowej istnieją już od 60 lat. Kolejne pokolenia tworzą społeczność i mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem w pielęgnowanie swoich ogrodów. Wśród uczestników pikniku nie zabrakło Burmistrza Mirosława Karolczuka, który sam jest pasjonatem ogrodnictwa.

– Gratuluję pięknego jubileuszu. Cieszę się, że możemy dziś razem świętować 60 lecie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Armii Krajowej. Dziękuję, że angażujecie się w rozwijanie tego miejsce. Wiem, że to wymaga wielu godzin pracy, ale najważniejsze, że robicie to z pasją. W rozwijaniu ROD zawsze możecie liczyć na moją pomoc. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Praca i pasja

Jubileuszowy piknik odbył się w gronie ludzi pracowitych i pełnych pasji. Działkowcy mogli zacieśnić więzi i wymienić się doświadczeniami, które mają istotne znaczenie dla każdego pasjonata ogrodnictwa.

Piknik był także doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia i edukacji ekologicznej. Młodzi augustowianie skorzystali z animacji i dmuchanego placu zabaw, ale także dowiedzieli się, że warto uprawiać własną żywność i dbać o tworzenie terenów zielonych.

– Dziś obchodzimy piękny jubileusz. To uhonorowanie 60 lat pasji, pracy i ogrodniczego zaangażowania. Jestem wdzięczny wszystkim działkowcom za pracę i zaangażowanie w rozwijanie Augustowskich Rodzinnych Ogródków Działkowych imienia Armii Krajowej. To miejsce pełne pasji, które tworzymy razem. Wspólnie pielęgnujemy tę piękną tradycję. Dziękuję za wsparcie partnera strategicznego, czyli zarządu Województwa Podlaskiego i za to, że mogłem być organizatorem tego wydarzenia. – mówi Dariusz Ostapowicz – Miejski Radny i organizator wydarzenia

Wspólne świętowanie

Piknik na Augustowskich Rodzinnych Ogródkach Działkowych imienia Armii Krajowej upamiętnił 60 lat pasji, pracy i ogrodniczego zaangażowania. Wydarzenie nie mogłoby odbyć się bez wsparcia partnera strategicznego – Województwa Podlaskiego.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie