Mieszkańcy wybrali. Głosy zostały przeliczone. W ramach 6. Edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego Miasto zrealizuje trzy projekty zgłoszone przez augustowian. Na liście pojawiły się nowe pozycje, jak i już dobrze znane pomysły.

fot. UM w Augustowie

Na co najchętniej głosowali mieszkańcy?

Już po raz szósty augustowianie zdecydowali, na co zostanie przeznaczona część środków z budżetu miasta. Łącznie mieszkańcy oddali 1589 ważnych głosów. Trzy z ośmiu projektów zostaną zrealizowane.

1. Teqball w Augustowie – 338 głosów 

2. 2024 Akcja sterylizacja psów i kotów w Augustowie – 318 głosów 

3. Nowe bulwary nad Kanałem Augustowskim – 302 głosy

4. „BIEGIEM PO ZDROWIE 2024 EDYCJA II” – 179 głosów 

5. Całoroczny fortepian zewnętrzny na Rynku Zygmunta Augusta – 167 głosów 

6. Zielony parking w centrum Augustowa – 123 głosy 

7. Fontanna Augustowska Kula – 105 głosów 

8. Klub gier komputerowych LiteraCom – 57 głosów

ABO działa

Od 2016 roku mieszkańcy wspólnie decydują o realizowanych inwestycjach w Augustowie. Dzięki zgłaszanym pomysłom i zaangażowaniu w głosowanie, dzisiaj możemy cieszyć się wieloma zrealizowanymi projektami. W ramach ABO powstało mi.in lodowisko, dogosfera, kurtyna wodna czy ścianki wspinaczkowe. W poprzednim tygodniu został ogłoszony również przetarg na Mini Tężnię Solankową wraz z elementami małej architektury, która dołączy do zrealizowanych projektów ABO. Czas na przygotowania do realizacji kolejnych zadań.

Zwycięskie pomysły

Teqballl, Akcja sterylizacja psów i kotów, Nowe bulwary nad Kanałem Bystrym – tak wybrali augustowianie. Pomysłodawcom na spotkaniu pogratulował Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa Filip Chodkiewicz.

ABO działa. Dziś możemy korzystać z dziesiątek inwestycji, które zostały zrealizowane na przestrzeni kilku lat. ABO to wkład mieszkańców w rozwój miasta – powiedział Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa Filip Chodkiewicz

Słyszeliście o teqballu? Teraz każdy mieszkaniec będziecie mógł spróbować swoich sił w tej nietypowej dyscyplinie. Stoły pojawią się w trzech lokalizacjach: stadion miejski, plaża Bielnik oraz plac zabaw przy ul. Ustronie. Dodatkowo Miasto zakupi 10 piłek dedykowanych do tego sportu. Zasady są proste: zawodnik musi odbić piłkę tak, aby trafiła w pole drugiej drużyny. W grze można używać wszystkich części ciała oprócz rąk.

Kolejna edycja ABO pokazała jak ważne dla mieszkańców Augustowa jest zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół. Na listę pomysłów trafiła Akcja sterylizacja psów i kotów. Projekt znalazł się na podium. Zadanie polega na bezpłatnej sterylizacji i kastracja zwierząt właścicielskich (psów i kotów) wraz z czipowaniem.

Spacer Bulwarami nad Kanałem Augustowskim będzie jeszcze przyjemniejszy Odnowione elementy małej architektury oraz nowa zieleń będzie zachęcać do cieszenia się przyrodniczymi urokami Augustowa. Teren, który zostanie poddany modernizacji, to odcinek bulwarów od Szkoły Muzycznej do mostu przy szosie na Lipsk.

Na realizacje zadań w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 Miasto Augustów przeznaczy 432 690,00 zł.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie