W lipcu ubiegłego roku inwestycję wstrzymał Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, twierdząc, że jest samowolą budowlaną.

W tym czasie, jak mówi zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski, ratusz musiał ponownie ubiegać się o pozwolenie na budowę.

– Stosowne organy prowadziły postępowanie, które zakończyło się wydaniem decyzji zezwalającej na dokończenie robót. Gmina przygotowała dokument będący podstawą do wznowienia prac, czyli – projekt budowlany zamienny. Został on zatwierdzony przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Augustowie. Ten projekt jest tożsamy z tym poprzednim.  

Budowa Domu Seniora miała potrwać do końca ubiegłego roku.

– To wstrzymanie wydłuża proces inwestycyjny. Myślę, że gdyby nie to, Dom Seniora już by funkcjonował. Nie wiem dokładnie, jak długo jeszcze potrwa budowa. Zależy nam na tym, aby jak najkrócej. Mam nadzieję, że maksymalnie do końca pierwszego półrocza uda się skończyć ten obiekt. Oczywiście zmiana zakresu prac, czyli wymiana tej drewnianej części konstrukcji, zapewne będzie wiązała się z koniecznością zwiększenia wynagrodzenia dla wykonawcy, ponieważ są to w pewnym sensie roboty dodatkowe. 

Inwestycja miała kosztować prawie 1 mln 650 tysięcy złotych. Ile będzie kosztowała ostatecznie, nie wiadomo. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki