Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej „Wachlarz Twórczości'” Lidii Kornelius.

W dniu 10 marca 2023 roku o godzinie 18:00 odbędzie się otwarcie nowej „Galerii na Hożej” w Osiedlowym Domu Kultury przy ulicy Hożej 2a w Augustowie.

Oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcia dokona Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Pan Kazimierz Kożuchowski.

Galeria ma na celu „wyjście do ludzi” czyli prezentowanie prac przede wszystkim augustowskich twórców, malarzy, fotografów, które będzie można oglądać od pierwszych kroków postawionych w ODK. Dotychczas prace wystawialiśmy na dużej sali koncertowej, która miała różne przeznaczenie i nie była zawsze dostępna dla odwiedzających, gdyż odbywają się na niej zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Od 10 marca, to się zmieni, Galeria na Hożej będzie dostępna dla każdego zainteresowanego augustowianina.

Otwarcie galerii uświetni wernisaż „Wachlarz twórczości” Lidii Kornelius.

Wystawa nosi tytuł „Wachlarz twórczości”, ponieważ przedstawia portrety, naturę jak i pejzaże i odnosi się do szerokiego spektrum twórczości Pani Lidii.

Lidia Kornelius urodziła się w Augustowie. Od najmłodszych lat przejawiała zamiłowanie do malarstwa i dizajnu. Kształciła się w Liceum Plastycznym w Supraślu. Jednak większość swojego dorosłego życia poświęciła rodzinie i wychowaniu dzieci oraz pracy zawodowej.

Na malarstwo przyszedł czas dopiero niedawno.

Artystka posiada szeroki wachlarz technik jakimi się posługuje. Maluje obrazy olejne, pisze ikony, rysuje ołówkiem, akwarela również nie jest jej obca, inspiruje się twórczością Tamary Łempickiej.

W dorobku ma wystawy indywidualne: w styczniu 2022 w Miejskim Domu Kultury APK w Augustowie oraz w grudniu 2022 w Galerii Nowa Sala w Raczkach. Prezentowała swoje obrazy również na wystawach zbiorowych w Osiedlowym Domu Kultury SM w Augustowie, w Sanatorium Budowlani oraz w Hotelu Róża w Augustowie. Była uczestniczką pleneru malarskiego w Mechelinkach.

|Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie

*Wystawa będzie otwarta do końca kwietnia 2023roku.