Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving odbył się dziś (19 maja) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Tym razem w obiekcie, w którym na co dzień rozgrywają swoje mecze siatkarze Ślepska Malow Suwałki, rywalizowali niezwykle ambitni chłopcy. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dwójek, trójek, czwórek i po raz drugi w historii – w singlach. W niedzielnych zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny chłopców z województwa podlaskiego, które uzyskały awans do finału w lokalnych turniejach eliminacyjnych.

Tak jak w przypadku dziewcząt – trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zagrają w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving w Katowicach, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2024 roku. W finałowych grach na Śląsku zagra liczna reprezentacja SUKSS Suwałki.

Turniejowe kwalifikacje, puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodniczkom i trenerom najlepszych zespołów Marek Klimaszewski, wiceprezes POZPS i trener SUKSS Suwałki, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Beata Harasimowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki, Kamil Skrzypkowski, asystent trenera Ślepska Malow Suwałki i Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich. W porannym otwarciu zawodów ponownie wziął natomiast udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który przywitał wszystkich uczestników rywalizacji i oficjalnie otworzył niedzielne zmagania.

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving

Kategoria singli chłopców

1. SUKSS Suwałki 1 (Jakub Skrzypkowski)

2. SUKSS Suwałki 3 (Hubert Rybakiewicz)

3. SUKSS Suwałki 2 (Marcel Kochanowski)

Kategoria dwójek chłopców

1. SUKSS Suwałki 1

2. UKS Set Wasilków

3. BAS I Białystok

Kategoria trójek chłopców

1. SUKSS Suwałki 1

2. Tytani Białystok

3. BVT I Białystok

Kategoria czwórek chłopców

1. Tytani Białystok

2. SUKSS Suwałki 1

3. SUKSS Suwałki 2

Ślepsk Malow Suwałki