Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving odbył się dziś (18 maja) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dwójek, trójek, czwórek i po raz drugi w historii – w singlach. W zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny dziewcząt województwa podlaskiego, które uzyskały awans do finału w lokalnych turniejach eliminacyjnych.

Aż trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zagrają w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving w Katowicach, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Kwalifikacje do katowickiego finału, puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodniczkom i trenerom najlepszych zespołów – Dariusz Jaworowski, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, Marek Klimaszewski, wiceprezes POZPS i trener SUKSS Suwałki, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Beata Harasimowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki oraz Jakub Macyra i Łukasz Rudzewicz, reprezentujący biało-niebieskich.

W porannym otwarciu zawodów wziął natomiast udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który dokonał oficjalnego rozpoczęcia turnieju i przywitał wszystkie, obecne w hali uczestniczki rywalizacji.

Jutro (19 maja) swoje mecze rozegrają chłopcy. Początek finałowych zmagań o godzinie 10:00, w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving

Kategoria singli dziewcząt

  1. ŁAPS Łapy (Maria Suchodolska)

  2. UKS Set III Wasilków (Pola Kownacka)

  3. Orły Białystok I (Zuzanna Groblewska)

Kategoria dwójek dziewcząt

  1. MOSiR Bielsk Podlaski

  2. UKS Olimpik Mońki I

  3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

Kategoria trójek dziewcząt

  1. KS BAS SP 9 1 Białystok

  2. UKS Set I Wasilków

  3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

Kategoria czwórek dziewcząt

  1. KS BAS SP 26 1 Białystok

  2. KS BAS SP 9 1 Białystok

  3. SAS Sejneńska Akademia Siatkówki 1

Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o.