Anglicy i Francuzi przystępowali do mistrzostw Europy jako główni kandydaci do zwycięstwa w tym turnieju. Synowie Albionu i Trójkolorowi rozczarowali jednak swoich kibiców na etapie fazy grupowej. Jak wyglądają przewidywania bukmacherów w kursach długoterminowych?

Anglia głównym faworytem

Anglicy rozpoczęli rywalizację na niemieckich boiskach od pojedynku przeciwko Serbii. Synowie Albionu wygrali ten pojedynek, lecz było to niezwykle wymagający starcie. Bukmacher na pzbuk.pl spodziewał się zdecydowanie łatwiejszej przeprawy faworyta. Jak się później okazało był to najlepszy występ reprezentacji Anglii na etapie fazy grupowej. W kolejnych spotkaniach Anglicy zanotowali 2 remisy, ponieważ najpierw podzielili się punktami z Danią, a następnie zremisowali ze Słowenią. Biorąc pod uwagę, że bukmacher trzykrotnie wskazywał ten zespół na zdecydowanego faworyta widać, że są to rezultaty poniżej oczekiwań. Anglia bardzo słabo zaprezentowała się również pod kątem stylu, za który znowu krytykowany jest Southgate. Podobnie było podczas poprzednich mistrzostw Europy, gdzie ostatecznie Anglicy awansowali do wielkiego finału.

Reprezentacja Anglii pomimo słabych występów w fazie grupowej wywalczyła 5 punktów i nadal jest niepokonana w meczach o punkty. Anglicy zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli, co z kolei ustawiło ich w dobrym położeniu przed kolejnym spotkaniem fazy pucharowej.

Reprezentacja Anglii trafiła do dolnej części drabinki dzięki czemu aż do potencjalnego finału uniknie takich przeciwników jak Niemcy, Hiszpania, Portugalia czy Francja. Najbardziej wymagającym przeciwnikiem aż do wielkiego finału dla reprezentacji Anglii mogą być Włosi, Holendrzy lub Austriacy. To wszystko sprawiło, że pomimo słabych występów w fazie grupowej, to reprezentacja Anglii jest aktualnie głównym kandydatem do zwycięstwa tej imprezy na podstawie oferty, którą przygotował legalny bukmacher PZBuk.

Francja spada w przewidywaniach

Przed rozpoczęciem tej imprezy równe szanse na zwycięstwo mieli reprezentanci Anglii oraz Francji. Trójkolorowi również na etapie fazy grupowej wywalczyli 5 punktów i zanotowali taki sam bilans jak Anglicy, czyli 1 wygrana i 2 remisy. Reprezentacja Francji ukończyła jednak zmagania na drugim miejscu w tabeli przez co trafiła do górnej części drabinki. W takiej sytuacji Francuzi na drodze do potencjalnego finału mogą trafić na Portugalczyków, a później Hiszpanów lub Niemców. To wszystko sprawiło, że aktualna oferta bukmachera zmniejszyła szanse na zwycięstwo reprezentacji Francji podczas mistrzostw Europy. Francuzi w tym momencie plasują się na czwartym miejscu, jeśli chodzi o drużyny z największymi szansami na sukces. Trójkolorowi są jednak znani z tego, że jest to drużyna turniejowa, która pokazała to podczas 2 ostatnich turniejów o mistrzostwo świata. Poprzednie mistrzostwa Europy zakończyły się sporym niedosytem dla reprezentantów Francji, którzy odpadli w rywalizacji 1/8 finału ze Szwajcarią. Być może fakt, że w tym roku już od pierwszego meczu fazy pucharowej będą mierzyć się z topowym zespołem w Europie sprawi, że nie zabraknie im koncentracji.

Z górnej części drabinki tego turnieju bukmacher największe szanse na awans do wielkiego finału daje w tym momencie reprezentacji Niemiec. Za plecami tego zespołu plasuje się Hiszpania, która jest niepokonana, a dodatkowo nie straciła nawet jednej bramki na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Hiszpanie w ostatnim meczu fazy grupowej wystawili rezerwowy skład, co może zaprocentować w kolejnych spotkaniach.

Więcej o lokalnym sporcie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

– Materiał partnera

[*as] |Bart.