Odkrywamy karty. Lato w Augustowie będzie pełne atrakcji i wydarzeń, które zachwycą zarówno mieszkańców, jak i turystów. Artur Rojek, Fisz, Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Daria ze Śląska, Strachy na Lachy, Kamil Bednarek, Dawid Tyszkowski, Anita Lipnicka, Skubas, Marika, Natalia Nykiel to tylko niektóre z gwiazd, które w tym roku odwiedzą nasze miasto. Nie zabraknie wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. W miejskim kalendarzu znajdziecie ponad 100 wydarzeń – w tym ponad 40 koncertów i 5 festiwali.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Podczas sezonu w Augustowie odbędzie się aż 5 festiwali: Augustów is the future Festival, Festiwal Food Truck, LIPCOWI’45, Augustowski Festiwal Biegowy oraz Augustowski Festiwal Siatkówki. 

Ponadto nowe odsłony znanych wydarzeń: Dzień Deskorolki wzbogacony o koncert zespołu„Osyda” oraz pokaz zabytkowych aut, Targi Polska Smakuje, Mistrzostwa Polski w Pływaniu na byle czym z koncertem niespodzianką, cykl pokazów filmowych, koncertów „Granie w Bramie” i wiele, wiele więcej.

Dla fanów sportowych emocji: Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką, Mistrzostwa Polski w Kabaddi Plażowym, Mistrzostwa Północno–Wschodniej Polski w siłowaniu na rękę oraz po raz pierwszy w Augustowie – Mistrzostwa Polski Kettlebell. W rozpisce nie zabrakło szeregu innychwydarzeń promujących aktywny tryb życia m.in.: Rummikub, Turniej o puchar Darta, Mistrzostwa w golfie, Supersprint Kajakowy czy Marsz nad Bystrym i Marsz Seniora.

– Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym, którzy sprawili, że nasz kalendarz wydarzeń ponownie jest imponujący. Dziękuję Augustowskim Placówkom Kultury, Centrum Sportu i Rekreacjioraz wszystkim firmom i instytucjom, które przyczyniły się do tego, że mamy tak bogaty program wydarzeń. Razem możemy być dumni z tego, co organizujemy w Augustowie – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Podczas sezonu miasto będzie gościć także wielu artystów, którzy gwarantują niezapomniane doznania muzyczne. Sprawdźcie sami. 

Augustów Is The Future Festival
 

W dniach 12-13 lipca po raz drugi obędzie się „Augustów is the future Festiwal”. Muzyka łagodzi obyczaje, łączy pokolenia, zwraca uwagę na tematy ważne, koi, a zarazem dostarcza rozrywki. Muzyka jest siłą, która może zmieniać nas na lepsze. Podczas tegorocznej edycji zobaczymy wybitnych artystów, których płyty sprzedają się w tysiącach egzemplarzy, a utwory notują miliony wyświetleń w serwisach internetowych. Na scenie zagrają: Artur Rojek, Fisz Emade Tworzywo, Natalia Szroeder, Daria ze Śląska, LOR, Strachy na Lachy, Kamil Bednarek, Dawid Tyszkowski, Łona oraz Pat.

To nie tylko festiwal muzyczny, ale także seria warsztatów i spotkań, które promują odpowiedzialność za nasze środowisko i budowanie partnerskiej relacji z naturą. Augustów to przyroda – puszcza, jeziora i rzeki. Dbajmy o nie. 

Bądź na bieżąco

Warto zapoznać się z harmonogramem i już teraz zaplanować swój udział w letnich wydarzeniach. Niebawem wydrukowany Augustowski Kalendarz Wydarzeń 2024 trafi do Waszych skrzynek pocztowych.
 

Informacje o wydarzeniach wraz z bieżącymi aktualizacjami możecie śledzić w aplikacji „Augustów” dostępnej w Sklepie Google Play oraz App Store, a także na stronie wydarzenia.augustow.pl.

Dzięki zaangażowaniu miejscowych placówek kulturalnych, sportowych oraz współpracy z firmami i instytucjami, Augustów zapowiada niezapomniane lato, pełne emocji i wyjątkowych wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń i planowania udziału w letnich atrakcjach już teraz.

Kalendarz Wydarzeń Lipiec 2024. KLIKNIJ I SPRADŹ! >>>

https://urzad.augustow.pl/sites/default/files/a4_print-1.png

Kalendarz Wydarzeń Sierpień-Wrzesień-Pażdziernik 2024 KLIKNIJ I SPRADŹ! >>>

https://urzad.augustow.pl/sites/default/files/a4_print-2.png

[*AS] Urząd Miejski w Augustowie