Augustów świętuje 467 rocznice nadania Praw Miejskich. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem czterodniowych obchodów.

W ramach obchodów Dni Augustowa, mieszkańcy grodu nad Nettą oraz goście przebywający w tym czasie w naszym mieście, mieli możliwość skorzystania z wielu, rozmaitych atrakcji (więcej TUTAJ >>>)

Wydarzeniem zamykającym program obchodów będzie dzisiejszy wieczór wspomnień o Izabeli Cywińskiej, zmarłej 24 grudnia 2023 roku wybitnej reżyserce, dyrektorce teatrów, ministry kultury, a w życiu prywatnym żonie augustowianina, aktora Janusza Michałowskiego. Wieczór wspomnień rozpocznie się o godz. 17:00 w Sala widowiskowej MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro)

Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty. W tym roku na Dniach Augustowa wystąpiły zespoły popularne w kraju od wielu lat. W piątek, odbył się koncert Czerwonych Gitar a wczoraj (w sobotę) wystąpił Kult, który wygrał ostatnie głosowanie mieszkańców na muzyczną gwiazdę Dni Augustowa. Oglądając wczorajszy koncert Kultu zaskakujące było tak duże zainteresowanie muzyką i tekstami zespołu, który na scenie występuje od roku 1982. Reakcja publiczności podczas koncertu i opinie już po, mówią, że Kazik Staszewski i jego zespół prawdopodobnie jeszcze długo będą mieli dla kogo grać.

Niżej galeria zdjęć z koncertu zespołu Kult w Augustowie 1 czerwca 2024 roku.

Fot. Zbigniew Bartoszewicz

|Bart.