Pomosty na plaży Postiw są już gotowe do użytku. Augustowianie oraz turyści mogą wygodnie korzystać z kolejnego zmodernizowanego miejsca nad jeziorem. Wypoczynek nad wodą będzie jeszcze bezpieczniejszy. Za nami także najbardziej wymagający etap remontu wyciągu nart wodnych. Słupy konstrukcyjne zostały zamontowane wbite w dno jeziora na głębokość 34 metrów. Nowy wyciąg będzie umożliwiał także pływanie na popularnym wake’u. Finał inwestycji już na początku wakacji.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Pomosty, jak i wyciąg nart wodnych znajdujące się na tzw. plaży Postiw lata świetności miały już za sobą. Dziś kolejny fragment brzegu jeziora Necko zmienił swoje oblicze. Nowe pomosty już służą mieszkańcom. Remont dotyczył nie tylko poszycia pomostów. Zadbaliśmy także o solidną konstrukcję, dzięki której obiekt będzie służył przez lata, zapewniając bezpieczny wypoczynek mieszkańcom.

– Inwestujemy w bezpieczeństwo i komfort wypoczynku nad wodą. Postiw to kolejna po Bielniku plaża, którą zmodernizowaliśmy. Przejęliśmy także plażę Dąbek, o którą także zadbamy. Cieszę się, że Augustów zapewnia atrakcyjne miejsca do relaksu i aktywnego spędzania czasu nad wodą. Z naszych jezior słyniemy przecież w całym kraju – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Fot. UM w Augustowie

Nowy wyciąg — nowe możliwości

Wyciąg nart wodnych to atrakcja Augustowa, z której korzystają turyści oraz mieszkańcy. Generalna modernizacja trwa. Najtrudniejsze prace już za nami. Demontaż starych części znajdujących się pod lustrem wody wymagał pracy nurka. Zamontowaliśmy także pale, na głębokość aż 34 metrów. Koniec prac już w lipcu.

– Mamy dobre wieści dla fanów wakeboardu. Nowa konstrukcja będzie opierać się na wyższych o 2 metry słupach. Dzięki temu również wakeboardziści będą mogli komfortowo korzystać z atrakcji — dodaje Filip Chodkiewicz Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa

Na trasie pojawią się również nowe przeszkody, które zapewnią dodatkową dawkę emocji i uatrakcyjnią przejazdy. Nowe wieże, liny, napęd elektryczny i zwiększona przepustowość to udoskonalenia, dzięki którym wyciąg będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciągający dla fanów sportowych emocji z całego kraju.

fot. augustow.org

Urząd Miejski w Augustowie