Najwybitniejsze dzieło studia Ghibli i Hayao Miyazakiego do obejrzenia na wielkim ekranie! Produkcja „Spirited Away: w krainie bogów” to druga majowa propozycja augustowskiego DKF-u KINOCHŁON. Kultowe niemal anime pokażemy Państwu w czwartek 16 maja 2024 r. o godz. 18:30 w kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) – serdecznie zapraszamy.

Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie film animowany opowiada historię dziesięcioletniej Chihiro, która razem z rodzicami przeprowadza się do nowego domu. W trakcie podróży trafiają na dziwny tunel, prowadzący do opuszczonego miasteczka. Pchnięci ciekawością przechodzą na drugą stronę, trafiając do tytułowej krainy bogów. Kiedy jej rodzice zajadają się świeżo przyrządzonym jedzeniem, Chihiro spotyka młodego chłopaka, który każe jej opuścić to miejsce zanim przyjdzie zmrok. Biegnie więc po swoich rodziców, lecz okazuje się, że ci zmienili się w świnie, a ona sama utknęła w niezrozumiałym dla niej świecie magii i duchów…

Znawcy gatunku pewnie wiedzą ja zakończy się ta opowieść, ale okazja do obejrzenia tego filmu na wielkim ekranie może się prędko nie powtórzyć, zatem mamy nadzieję, że skusicie się na tę filmową gratkę. Tym większą dla widzów, który pierwszy raz oglądać będą najgłośniejszy i najobficiej nagrodzony film Hayago Miyazakiego.

Gościnią pokazu będzie Klaudia Ołów, Wiceprezes Stowarzyszenia Mroczne Bractwo oraz miłośniczka anime.

Daj się zaprosić na podróż w krainę bogów – zapraszamy.

DKF KINOCHŁON

 – – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.