Oficjalne świętowanie rozpoczęło się o 13:30 na Rynku Zygmunta Augusta. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Augustowie i wolontariusze wręczyli mieszkańcom i gościom zgromadzonym na Rynku biało-czerwone balony i flagi.

fot. www.augustow.org

Przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk. Po jego wystąpieniu i wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przemaszerowano ze 100-metrową flagą Polski na Błonia nad Nettą, gdzie w ramach pikniku rodzinnego przygotowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci i ich rodziców. Dmuchańce, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy, kiełbasa z rożna, bigos to część z nich.

Mówi Burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk

100-metrowa flaga Polski funkcjonuje w augustowskich obchodach drugomajowego święta od 3 lat. Piknik rodzinny organizowany przy tej okazji stał się jednym z pierwszych większych wydarzeń plenerowych przed zbliżającym się nowym sezonem turystycznym w Augustowie. Organizatorzy, w ramach części artystycznej, poza występami lokalnych młodszych i starszych artystów, przygotowują koncert znanego zespołu muzycznego. W roku 2022 był nim zespół Kobranocka, w ubiegłym Róże Europy a wczoraj Elektryczne Gitary.

W programie wczorajszego pikniku nad Nettą znalazł się punkt jakiego jeszcze nie było w historii Augustowa. Przede wszystkim z uwagi na jego aspekt finansowy i konkretne korzyści, które przypadły w udziale całkiem sporej grupie mieszkańców naszego miasta.

Kilkunastu szczęśliwców, posiadaczy Augustowskiej Karty Mieszkańca „TAK” którzy wypełnili ankietę nt. kierunków rozwoju miasta, przez co nabyli prawo do udziału w loterii rzeczowej, odebrało z rąk burmistrza Augustowa swoje nagrody. Elektryczne hulajnogi, iPhony, telewizory i samochód Toyota Yaris Cross są już u swoich nowych właścicieli. Na temat samej karty i zakończonej loterii pisaliśmy na naszej stronie tutaj >>> https://augustow.org/2024/tak-twoja-augustowska-karta-juz-dziala-video-foto/

Zapraszamy do odsłuchania wystąpienia okolicznościowego Burmistrza Augustowa na Rynku Zygmunta Augusta oraz obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

|Bart.