3 maja 2024 r. przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przy zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 662 (Augustów-Suwałki) do msc. Strękowizna gm. Nowinka. 

Zdjęcia: kpt. Marek Matyskiel

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej za przejazdem kolejowym na torowisku zastano uszkodzony pojazd osobowy w którym znajdowały się dwie osoby.

Zabezpieczono i oświetlono teren akcji. Po wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych za pomocą urządzeń hydraulicznych i sprawdzeniu parametrów życiowych Zespoły Ratownictwa Medycznego stwierdziły zgon mężczyzny i kobiety.

Po zorganizowaniu transportu zastępczego przez PKP strażacy pomogli ewakuować pasażerów z bagażami z pociągu do autokarów. Wrak pojazdu został usunięty z torowiska przez firmę Pomocy Drogowej.

W trwających ponad 3 godziny działaniach udział brały: 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie oraz dwie jednostki OSP: Augustów-Lipowiec, Nowinka.

Opracował: asp. sztab. Krzysztof Waszkiewicz

Zdjęcia: kpt. Marek Matyskiel

|źródło informacji: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie

|Bart.