Od początku obecnej kampanii wyborczej można było zauważyć rosnącą tendencyjność wydawnictwa Przegląd Powiatowy oraz internetowego Dziennika Powiatowego. Kolejne artykuły coraz brutalniej atakowały urzędującego Burmistrza.

Przekop kłamał w kampanii

Redaktorem naczelnym periodyków stale atakujących Burmistrza jest Krzysztof Przekop. Osoba dobrze znana uważnym obserwatorom naszego życia społecznego. Niegdyś radny miejski. Kiedyś również radny powiatowy, kojarzony z tematem planów prywatyzacji augustowskiego szpitala. Zasłynął również nieprawidłowościami w augustowskim PTTK, którym usiłował zarządzać.

W swoich artykułach Krzysztof Przekop kłamał. Potwierdziły to sądy podczas kampanii wyborczej. Zarówno Sąd Okręgowy w Suwałkach, jak i Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto Augustów dwukrotnie zgłaszał sprawy kłamstw Przekopa do sądu i dwukrotnie wygrywał. Za każdym razem w obydwu instancjach.

Niestety Krzysztof Przekop do tej pory nie opublikował należycie sprostowań nakazanych przez sądy.

Polityczne powiązania

Sądy uznały, że artykuły publikowane we wspomnianych periodykach miały charakter agitacji wyborczej. W wydawnictwach tych nie sposób nie zauważyć dość nachalnej promocji kandydata KO na burmistrza. Sam redaktor naczelny wielokrotnie wskazywał na swoje poparcie dla Zarzeckiego. Okazuje się jednak, że powiązanie Przekopa z kampanią Koalicji Obywatelskiej jest jeszcze silniejsze. Kandydatami do Rady Miejskiej z list tej partii byli chyba wszyscy dziennikarze Przeglądu Powiatowego. Z list KO kandydowała Beata Perzanowska, Bartosz Lipiński oraz Daniel Sieńko. Kandydatką KO do Rady Miejskiej była też Wiesława Drejer-Przekop, prywatnie żona redaktora naczelnego, a do niedawna również wspólniczka w spółce wydającej gazetę. Trudno zatem choćby marzyć o obiektywizmie Przeglądu Powiatowego, który jest ukierunkowany politycznie.

Weryfikujmy informacje, uważajmy na manipulacje, nie dajmy wmówić sobie bzdur.

Jak widać wciąż są ludzie, którzy bez żadnych skrupułów posługują się kłamstwem, aby osiągać swoje cele. Artykuły niosące nieprawdę, anonimowe i nienawistne komentarze w Internecie, hejt i ataki. To narzędzia stosowane w obecnej kampanii, aby zmanipulować wybór mieszkańców w wyborach. Dlatego warto weryfikować informacje w kilku źródłach, a przede wszystkim warto omijać periodyki czyniące z kłamstwa oręż politycznej manipulacji, jak to jest w przypadku Przeglądu i Dziennika Powiatowego, które od kilku lat regularnie uderzają w urzędującego burmistrza, a dziś wspierają kampanię kandydata Koalicji Obywatelskiej.

|materiał KWW Nasze Miasto Augustów

|Bart.