Kupujesz przedmiot w Internecie? Otrzymałeś wiadomość, aby zrealizować transakcję poza portalem? Uważaj! To może być oszustwo! 39-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego chciała kupić telefon komórkowy na popularnym portalu sprzedażowym. Wpłaciła na konto sprzedającego 1600 złotych z pominięciem portalu. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się, a kobieta nie otrzymała zamówionego towaru.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Policjanci niemal każdego dnia dostają zgłoszenia dotyczące oszustw, do których dochodzi podczas internetowych transakcji kupna-sprzedaży. Ostatnio ofiarą oszustów padła 39-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego. Kobieta wraz z synem znalazła w Internecie ogłoszenie o sprzedaży telefonu komórkowego na popularnym portalu sprzedażowym. Sprzedający poinformował, że nie ma możliwości kupienia przedmiotu” za pobraniem”. Polecił kupującej dokonanie płatności za pomocą przesłanego linku. Kobieta uwierzyła oszustowi.

Wpłaciła 1600 złotych na wskazane przez niego konto. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się, a kobieta nie otrzymała zamówionego towaru.

Podczas zakupów w Internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Decydując się na transakcję poza portalem, musimy liczyć się z tym, że nie będzie ona objęta ochroną kupującego.

augustow.policja.gov.pl