Już dziś tj. 3 kwietnia w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbędą się eliminacje do ogólnopolskiego finału Konkursu Miss Polonia 2024. O wejście do finału walczyć będą kandydatki z całej Polski. 

Agata Dzienisiewcz – Suwałki

Województwo Podlaskie reprezentować będą: 

1. Julia Jakubiak (Łomża) – Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024 | Miss Polonia Tiens Województwa Podlaskiego 2024. 

2. Paulina Wykowska (Łomża) – I Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024.

3. Aleksandra Omelaniuk (Białystok) – II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024. 

4. Kinga Niklewicz (Łomża) – Miss Polonia Fundacji Anny Rytel Województwa Podlaskiego 2024 | TOP5 

5. Alicja Laskowska (Białystok) – Miss Polonia Publiczności Województwa Podlaskiego 2024 | TOP5 

oraz: Agata Dzienisiewicz (Suwałki) – Miss Polonia Foto Województwa Podlaskiego 2024 i Wiktoria Szewczyk (Łomża) – TOP10, które 16 marca, podczas gali finałowej w łomżyńskiej Filharmonii otrzymały od przedstawiciela biura Miss Polonia „dzikie karty”, czyli bezpośrednie przepustki do udziału w eliminacjach ogólnopolskich. 

„Udział w eliminacjach ogólnopolskich wiąże się z pewnego rodzaju stresem, a to dlatego, że każda z nas bardzo chciałaby wziąć udział w kolejnym etapie konkursu i również każda włożyła wiele pracy w to, by znaleźć się w tym właśnie miejscu. Wiem, że jestem dobrze przygotowana do jutrzejszych eliminacji. Tu ogromną rolę odegrał udział w konkursie wojewódzkim, dzięki któremu wszystkie wiemy, czego możemy się spodziewać.” – mówi Julia Jakubiak – Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024. 

Na oficjalnych kanałach Konkursu (FB oraz IG) publikowane są obecnie szczegółowe informacje o całym TOP5 Miss Polonia Województwa Podlaskiego 2024. O dziewczętach, ich pasjach, a także planach na najbliższy rok. 

Eliminacje do ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia będą dla mnie nowym doświadczeniem więc oczywiście, towarzyszy mi lekki stres, ale przede wszystkim czuję ogromną ekscytację i ciekawość. To dla mnie szansa na cudowną przygodę i poznanie nowych, z pewnością bardzo inspirujących osób. Jestem szczęśliwa, że mogę tego doświadczyć. Do eliminacji przygotowuję się przede wszystkim psychicznie- uważam, że odpowiednie nastawienie jest podstawą. Bardzo dużym przygotowaniem był dla mnie także udział w regionalnym konkursie Miss Polonia, który pozwolił mi zdobyć cenne doświadczenie i pokazał mi czego mogę się spodziewać na etapie ogólnopolskim” – dodaje Paulina Wykowska – II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2024, która na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Warszawskim. 

Kinga Niklewicz, która podczas wojewódzkiej gali finałowej zdobyła niezwykle ważny tytuł Miss Polonia Fundacji Anny Rytel przyjedzie do Warszawy prosto z Gdańska, gdzie obecnie mieszka oraz pracuje w jednej z trójmiejskich kancelarii prawnych. 

Na dzień przed eliminacjami do ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia czuję się bardzo podekscytowana i pełna determinacji. To dla mnie ogromne wyróżnienie móc brać udział w tak prestiżowym wydarzeniu i reprezentować swoją lokalną społeczność na szczeblu krajowym. Mimo oczywistego napięcia, jestem również pełna wdzięczności za możliwość udziału w tej niezwykłej przygodzie. Przygotowania do tak prestiżowego wydarzenia jak Miss Polonia wymagały wielu wysiłków. Przede wszystkim pracowałam nad swoim wyglądem, dbając o dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednią pielęgnację. Oprócz tego intensywnie pracowałam nad swoją pewnością siebie, mową ciała i umiejętnościami komunikacyjnymi. To wszystko po to, aby móc jak najlepiej wykorzystać swoją szansę i zaprezentować się z jak najlepszej strony podczas eliminacji do Miss Polonia” – dodaje Kinga. 

Aleksanda Omelaniuk oraz Alicja Laskowska to dwie reprezentantki Białegostoku, które jutro również pojawią się na eliminacjach krajowych i które również nie kryją ekscytacji z tym związanej. 

Jako kandydatka do ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia, czuję się podekscytowana, trochę zestresowana, ale również pełna determinacji i gotowa na nowe wyzwania. Konieczne były szczególne przygotowania, takie jak praca nad wystąpieniem publicznym oraz przygotowania w zakresie prezentacji siebie i swoich umiejętności.” – mówi Ola. 

„Na dzień przed półfinałem czuję się dobrze. Wiadomo towarzyszy mi lekki stres ale uważam że ten stres jest taki pozytywny, motywujący i bardzo się cieszę że mogę wziąć udział w takim wydarzeniu. Przed etapem półfinałowym przede wszystkim jadłam zdrowo, prowadziłam aktywny tryb życia, dbałam o siebie, o swoją cerę i samopoczucie. Reszta okaże się juro.” – podsumowuje Alicja. 

Wyniki eliminacji poznamy jutro późnym wieczorem. 

Autor zdjęć: Karolina Rafałowska 


|Anna Kurządkowska-Kosińska
Organizator Konkursu
Miss Polonia Województwa Podlaskiego