Bardzo ciekawie z perspektywy neutralnych kibiców zapowiada się rywalizacja w grupie C. Na papierze mamy tutaj zdecydowanego faworyta, jakim jest reprezentacja Anglii, ale za plecami tego zespołu powinna toczyć się zażarta rywalizacja o kolejne pozycje.

Analiza grupy

W kursach zdecydowanym faworytem tej grupy jest reprezentacja Anglii. Przypomnijmy, że mowa tutaj o zespole, który poprzednim turnieju doszedł aż do wielkiego finału, który ostatecznie zakończył się porażką tego zespołu w rywalizacji z Włochami. Anglicy byli wtedy faworytem, ponieważ rywalizowali przed własną publicznością, lecz nie dali rady pokonać Italii nawet po rzutach karnych. W eliminacjach przed startem tego turnieju reprezentacja Anglii zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, ponieważ nie zaznała żadnej porażki. Anglicy na dystansie 8 rozegranych spotkań zanotowali 6 wygranych i 2 remisy. Grupa eliminacyjna tego zespołu nie była najłatwiejsza, ponieważ zmierzyli się tam między innymi z reprezentacją Włoch, a także Ukrainy. Są to drużyny, które mogą zaskoczyć na najbliższych mistrzostwach Europy. Wskazuje na to oferta, którą przygotowały zakłady bukmacherskie Euro 2024.

Drugim zespołem w tej grupie, na który trzeba zwrócić uwagę, jest reprezentacja Danii. Duńczycy na poprzednim turnieju weszli w rolę czarnego konia i dotarli aż do półfinału. Ostatecznie na tym etapie reprezentacja Danii zakończyła swój udział na Euro 2020, ponieważ przegrała właśnie z reprezentacją Anglii. Było to jednak niezwykle wyrównane spotkanie, o którego losach zdecydował kontrowersyjny rzut karny. Główne pytanie dotyczące reprezentacji Danii przed startem tego turnieju dotyczy tego, czy uda im się podtrzymać taką formę również na najbliższej imprezie.

Bardzo ciekawym przypadkiem jest reprezentacja Serbii, która po raz pierwszy wystąpi pod nazwą Serbia. Na poprzednich mistrzostwach Europy, na których Serbia wzięła udział, występowała pod nazwą Serbia i Czarnogóra. Wcześniej ekipa z Bałkanów rywalizowała na Euro również pod nazwą Jugosławia. Serbowie w eliminacjach do samego końca musieli walczyć o bezpośrednią przepustkę, aby wystąpić w turnieju finałowym. Ostatecznie zakończyli rywalizację na drugim miejscu za plecami reprezentacji Węgier. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że występowali w jednej z najłatwiejszych grup, dlatego też postawa tego zespołu to spora zagadka.

Ostatnim zespołem, który uzupełnił skład tej grupy jest reprezentacja Słowenii. Słoweńcy w eliminacjach rywalizowali z Duńczykami o bezpośrednią przepustkę do turnieju finałowego. Ostatecznie udało im się zakończyć zmagania na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów po 10 rozegranych spotkaniach. Dokładnie taki sam wynik osiągnęła reprezentacja Danii. Zdecydowały jednak mecze bezpośrednie.

Skład grupy:

  • Słowenia
  • Dania 
  • Anglia
  • Serbia

Na co stać Anglików?

Zakłady bukmacherskie na Euro 2024 nie mają wątpliwości, że reprezentacja Anglii jest głównym kandydatem do zwycięstwa w tej imprezie. Równie duże szanse, co Synowie Albionu mają tylko Francuzi.

Anglicy, podobnie jak w poprzednich latach, przystąpią do tej imprezy ze znakomitym składem. Fani tego zespołu zwracają jednak uwagę na postać trenera, która ich zdaniem odstaje od potencjału tej ekipy. W składzie reprezentacji Anglii na turniej znajdą się tacy zawodnicy jak Foden, Bellingham, Palmer, Saka czy Kane. Niezwykle wymagającym zadaniem dla trenera może być pomieszczenie tych wszystkich gwiazd w wyjściowym składzie. Nie ma jednak wątpliwości, że prawdopodobnie każdy szkoleniowiec chciałby mieć taki ból głowy związany z tak dużą jakością.

Anglicy w swojej historii już kilkanaście razy występowali na mistrzostwach Europy. Jest to jednak turniej, który pomimo gigantycznego potencjału tego zespołu ani razu nie zakończył się złotym medalem. Najlepszym osiągnięciem reprezentacji Anglii było wywalczenie srebrnego krążka na poprzedniej imprezie. Trzeba jednak przyznać, że był to wtedy spory niedosyt, ponieważ Anglicy liczyli na pierwsze złoto, a tym bardziej, że finał odbywał się na ich Wembley.

Mistrzostwa Europy mogą być ostatnim turniejem dla Garetha Southgate’a. W mediach pojawiają się informacje na temat potencjalnego przejęcia drużyny klubowej przez tego szkoleniowca. Anglicy przystąpią do tej imprezy po rozczarowującym występie w Katarze. Podobnie jak na mistrzostwach Europy, aspiracje tego zespołu były bardzo wysokie, a zakończyło się na etapie ćwierćfinału w rywalizacji z Francuzami.

Statystyki – Anglia:

  • Reprezentacja Anglii w dotychczasowej historii nigdy nie wygrała mistrzostw Europy.
  • Anglicy przegrali finałowe starcie na ostatnich mistrzostwach Europy.
  • Najlepszym wynikiem reprezentacji Anglii na mistrzostwach Europy był srebrny medal.
  • Synowie Albionu zwyciężyli w grupie eliminacyjnej z Włochami i Ukrainą.
  • Anglia nie wygrała w 3 ostatnich meczach.

Duński dynamit zaskoczy?

Co ciekawe, to reprezentacja Danii jest w tej grupie zespołem, który zaznał już smaku zwycięstwa na mistrzostwach Europy. Duński Dynamit zaskoczył cały świat piłki nożnej w 1992 roku. Niewiele brakowało, aby Duńczycy powtórzyli ten rezultat na poprzednich mistrzostwach Europy, lecz ostatecznie odpadli na etapie półfinału po kontrowersyjnym karnym.

Dania przystąpi do najbliższych mistrzostw Europy po rozczarowującym turnieju, jakim były dla nich mistrzostwa świata. Duńczycy, doceniani przez wielu ekspertów ze względu na występ na ostatnim Euro, nie stanęli na wysokości zadania. Dania zakończyła wtedy rywalizację na etapie fazy grupowej, notując 2 porażki i zaledwie jeden remis. Łącznie dało to jeden punkt w końcowym rozrachunku, a rywalizowali z takimi drużynami jak Tunezja, Australia i Francja. Tym razem po wygranych eliminacjach Duńczycy będą chcieli zaprezentować się zdecydowanie lepiej. Jakość kadry tego zespołu nadal stoi na wysokim poziomie, jednak pojawiło się kilka znaków zapytania względem poprzedniego turnieju. Czołowi piłkarze z tamtej imprezy nie znajdują się obecnie tak dobrej formie.

Zakłady bukmacherskie Euro 2024 uważają, że reprezentacja Danii powinna ukończyć fazę grupową za plecami Anglików. Podobnie wyglądały jednak przewidywania przed startem mistrzostw świata w Katarze. Wielkie imprezy mają to do siebie, że nie brakuje w nich zaskakujących rozstrzygnięć, a Serbia i Słowenia bez wątpienia będą miały swoje 3 grosze do dodania.

Statystyki pokazują, że miłośnicy sportu coraz chętniej zaglądają na stronę zakładów bukmacherskich Superbet. Dołącz do nich przed Euro 2024.

Więcej lokalnych wiadomości sportowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.

– Materiał partnera

[*as]