Siatkarze Ślepska Malow Suwałki z kolejnym, ligowym zwycięstwem! Tym razem podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza przełamali złą passę z PSG Stalą Nysa i pokonali przyjezdznych 3:1 (25:17, 23:25, 25:17). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Bartosz Filipiak, atakujący Ślepska Malow Suwałki.

W pierwszym secie dominowali gospodarze, ale PSG Stal Nysa szybko zdołała doprowadzić do remisu. Błędy w grze i problemy z serwisem gości skutkowały zwycięstwem 25:17. W drugim secie jednak to podopieczni trenera Damiana Plińskiego kontrolowali przebieg rywalizacji i zwyciężyli w nim 25:23, czym doprowadzili do remisu. „Stalowcy” znacznie poprawili przyjęcie i grę w obronie. W trzeciej odsłonie gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, wygrywając 25:17. Duża w tym zasługa świetnej gry Zigi Sterna i Bartosza Filipiaka, którzy poprowadzili biało-niebieskich do zwycięstwa. W czwartej partii Stal zaczęła dobrze, ale później traciła impet. Nie brakowało nerwowości po obu stronach siatki. Końcówka seta należała do siatkarzy z Nysy, którzy doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set to ponowna dominacja gospodarzy, którzy zwyciężyli 15:9, czym doprowadzili lokalną publiczność do euforii.

Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 3:2 (25:17, 23:25, 25:17, 24:26, 15:9)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Stajer (7), Filipiak (28), Stern (17), Halaba (2), Buculjević (4), Macyra (7), Czunkiewicz (libero) oraz Firszt (11), Kaciczak.
PSG Stal Nysa: El Graoui (15), Muzaj (16), Jankowski (6), Gierżot (15), Zhukouski (1), Zerba (6), Szymura (libero) oraz Dembiec (libero), Kosiba (2), Włodarczyk (2), Szczurek.