Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury (MDK, Rynek Zygmunta Augusta 9) zaprasza do zwiedzania wystawy prac Wiktorii Wielgat. Ekspozycja malarstwa i rzeźby pt. „Korowód” będzie dostępna od 2 kwietnia 2024 r.

Wiktoria Wielgat jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu, gdzie uzyskała tytuł zawodowy – plastyk, specjalizacja – formy rzeźbiarskie. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie konserwację i restaurację dzieł sztuki na kierunku konserwacji i restauracji rzeźby i elementów architektury.

Od najmłodszych lat podejmowała się wielu zadań artystycznych, odnajdując się w filmie, fotografii, rzeźbie oraz malarstwie. Zaangażowana była w wiele warsztatów i konkursów – zaczynając od miejscowych po międzynarodowe, jak chociażby I miejsce w konkursie polsko-francuskim, gdzie wykonała projekt rzeźby współczesnej, który następnie zrealizowała w ramach pracy dyplomowej. Obecnie rzeźbę „Powidoki” można zobaczyć w parku Pałacu Bucholtzów w Supraślu.

W czasie wyjazdu do Garein we Francji brała także udział w pracy rzeźbiarskiej pod artystyczną opieką Christophe’a Douceta. Inne realizacje powstawały podczas: „II OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW INTERMEDIALNYCH”, które zwieńczyła wystawa ogólnopolska w Szczecinie, przedstawiająca filmy i fotografie, „PLENERU POLSKO-BIAŁORUSKIEGO MOCHYLEW”, gdzie również zajmowała się fotografią. Obserwacja jej otoczenia oraz wspomnienia rodzinne zakorzenione w historii i tradycji polskiej, stanowią dla Wiktorii inspirację w tworzeniu oraz kreowaniu jej osobistych wartości.

Wystawa „Korowód” jest pewnym ciągiem, inspiracją opierającą się na technikach malarskich, którymi posługiwali się głównie mistrzowie tworzący w XIX wieku oraz własnych tego interpretacjach.

Prace Artystki będą gościć w Małej Galerii APK do końca kwietnia.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

APK