Natalie Portman i Julianne Moore w rolach głównych i filmowa opowieść oparta na historii prawdziwego amerykańskiego skandalu – oto pierwsza z kwietniowych propozycji augustowskiego DKF-u KINOCHŁON, który zaprasza Państwa w czwartek 11 kwietnia 2024 o godz. 18:30 do kina Iskra na film „Obsesja” w reżyserii Todda Haynesa.

O jakim skandalu mowa? – O romansie nauczycielki z Burien w stanie Waszyngton, która pod koniec ubiegłego wieku uwiodła swego dwunastoletniego ucznia. Zanim wylądowała za kratkami na świat przyszła córka pary. Skazano ją na siedem i pół roku. W więzieniu urodziła drugie dziecko. Gdy w 2004 roku odzyskała wolność, wzięła ślub z człowiekiem, który w istocie był przecież jej ofiarą. Rozwiedli się po czternastu latach małżeństwa…

Przez kinowy ekran przeniesiemy się do roku 2015 i poznamy aktorkę Elizabeth (w tej roli Natalie Portman), która jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): jej niecodzienną historią, małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.

Film jest zręczną żonglerką konwencji od thrillera do opery mydlanej. I z powrotem.

Tu wszystkie pozory mylą… toksyczna kobiecość, milcząca intryga oraz zastanawiający się nad istotą egzystencji mężczyzna (a może jeszcze chłopiec?) – do czego doprowadzi bohaterów niebezpieczna gra w którą się uwikłali? Sprawdźcie sami!

Odkryć wszystkie zawiłości i majstersztyk konstrukcji tego obrazu nikt nam bardziej nie pomoże niż socjolog – gościem pokazu będzie Maciej Białous z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariusz Fundacji UwB, w pracy naukowej zajmujący się między innymi socjologią filmu. Nasza widownia wie, że obecność Maćka to gwarant rzeczowej prelekcji i emocjonującej dyskusji.

Serdecznie zapraszamy

DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.