Zgodnie z przewidywaniami Burmistrz Mirosław Karolczuk ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję. Komitet zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Wychowałem się parę metrów stąd, na Zygmuntowskiej. Tuż obok chodziłem do podstawówki. To dwójka była moją pierwszą szkołą. Kiedy jako mały chłopiec jeździłem rowerem po mieście, nie myślałem, że będę burmistrzem. Ale zawsze wiedziałem, że to Augustów jest miastem moich marzeń. – zaczął swoje wystąpienie

Burmistrz Karolczuk odwołał się do mijającej kadencji, krótko podsumował osiągnięcia i podziękował swojemu zespołowi. Oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę oraz wskazał hasło wyborcze Naszego Miasta: Teraz rodzina!

Poznaliśmy kandydatów

Podczas konferencji Burmistrz przedstawił kandydatów na radnych miejskich i radnych powiatowych. Są wśród nich dotychczasowi radni oraz sporo nowych nazwisk i młodych ludzi.

Liderem listy w wyborach do Rady Powiatu będzie Michał Kotarski. Wraz z nim wystartują z listy KWW Nasze Miasto: Maciej Kaszuba, Magdalena Śleszyńska, Justyna Krzywińska, Barbara Korzeniewska, Jerzy Grąbczewski, Justyna Półtorak, Aleksandra Kleczkowska, Przemysław Danowski, Tomasz Dobkowski i Anna Jastrzębska.

Liderem listy w okręgu centrum będzie Mirosław Karolczuk. Wraz z nim wystartują: Katarzyna Raczkowska, Julia Klimaszewska, Michał Kalinowski, Joanna Walicka, Paweł Bielawski i Barbara Cituk.

Liderem listy w okręgu na Borkach będzie Adam Wysocki. Wraz z nim wystartują: Agnieszka Pomian, Karol Kirejczyk, Monika Jakubik, Katarzyna Mikucka, Justyna Molenda, Adrian Sznel i Krzysztof Sujata.

Liderem listy w okręgu obejmującym Wypusty i Westerplatte oraz Wojska Polskiego będzie Emil Al.-Khameri. Wraz z nim wystartują: Piotr Piłasiewicz, Kamil Pilecki, Kamila Zackiewicz, Agnieszka Zyzało i Artur Kleczkowski.

Liderem listy w okręgu obejmującym lewy brzeg Netty będzie Filip Chodkiewicz. Wraz z nim wystartują: Sylwia Bielawska, Jacek Truszkowski, Katarzyna Olejnik, Paweł Kotwica i Janek Jachimowicz.

Burmistrz Mirosław Karolczuk podkreślał, że kandydaci stanowią zgraną drużynę, która chce przekonać mieszkańców, że najważniejsza jest rodzina. To rodziny powinny być w centrum zainteresowania planujących działania miejskie.

Videorelacja z dzisiejszego wydarzenia.

|Bart.