W dniach 06-07 kwietnia 2024 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Turniej Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim (II Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). Do rywalizacji przystąpiło ponad 500 zawodników z całej Polski, w tym ośmioosobowa reprezentacja Panther Academy UKS Grab. 

Nasi zawodnicy w kategorii kadet zdobyli trzy medale: jeden złoty, jeden srebrny i brązowy. Mistrzynią Pucharu Polski w swojej kategorii została Izabela Śpiczko (cztery wygrane walki). Iza w finale, w pięknym stylu pokonała rywalkę, którą również pokonała w finale Pucharu Polski na jesieni 2023 r., ale tym razem zdecydowanie wygrywając pierwszą rundę przed czasem (przewaga 12 punktów).  

W kategorii kadet chłopców wicemistrzem został Piotr Moliński, stając w finale z tryumfatorem kategorii wagowej, wywalczył srebrny medal. Niezwykle wyrównany pojedynek zakończył się niewielką różnicą punktów (trzy wygrane walki). Nataniel Ołowniuk wywalczył brązowy medal, pewnie wygrywając swoje walki, niestety w pojedynku o finał na drodze stanęła kontuzja (dwie wygrane walki). 

Świetne występy naszych medalistów pozwoliły im zakwalifikować się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (ranga Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej), która odbędzie się w Zgorzelcu na początku maja. Trzymamy kciuki!

Gratulujemy pozostałym zawodnikom. Chociaż tym razem nie udało się zdobyć medali, to znaczący progres umiejętności daje bardzo dobrą prognozę na przyszłość.


Trenerzy Panther Academy                                                                                                                      

Martyna Rzęsa i Kamil