Startuje kolejna edycja „MOCnych w biznesie”. To program dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć własny biznes. Uczestnicy mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i webinarach, a także wygrać granty edukacyjne. Partnerami programu są Santander Bank Polska, Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Grafika: Santander Bank Polska

Z najnowszego raportu PARP wynika, że firmy z sektora MŚP stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw w kraju. Zatrudniają one ponad 6,9 mln osób. Program „MOCni w biznesie” wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i pozwala im na zdobycie kompetencji oraz narzędzi z obszarów takich jak marketing, nowe technologie czy ESG.

Chcesz zdobyć nowe kompetencje?

Program „MOCni w biznesie” to cykl 10 bezpłatnych webinarów dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć biznes. Wszystkie webinary będą tłumaczone na polski język migowy.

Swoją wiedzą podzielą się m.in.: Maciej Kawecki (dziennikarz i popularyzator technologiczny), Artur Kurasiński – (przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator i krytyk zjawisk związanych z technologią), Olga Kozierowska (dziennikarka, trenerka i mentorka) oraz Tycjan Bielecki i Beata Kubida (eksperci ESG w Santander Bank Polska).

Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak istotna jest praca na danych, jak niskim kosztem promować biznes w internecie, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz dlaczego ESG jest w dzisiejszym świecie tak ważne.

Już 17 stycznia o godz.9.00 odbędzie się pierwszy webinar „Przedsiębiorczość w przyszłości, czyli wewnętrzne życie algorytmów”, prowadzony przez Macieja Kaweckiego. Harmonogram wszystkich spotkań z ekspertami znajduje się na stronie santander.pl/mocniwbiznesie.

Chcesz zyskać fundusze na rozwój swojego biznesu?

Przyszli przedsiębiorcy mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest grant rozwojowy. Warunkiem jest złożenie biznesplanu z opisem pomysłu na stronie santander.pl/mocniwbiznesie w jednej z czterech kategorii:

  • Pomysł na nowy biznes.
  • Pomysł na rozwój swojego biznesu.
  • Pomysł na ekologiczny biznes, który wspiera naszą planetę.
  • Pomysł na biznes bez barier, który uwzględnia zróżnicowane potrzeby i jest odpowiedzialny społecznie.

W każdej z 4 kategorii do wygrania są granty o wartości: 12, 8 lub 6 tysięcy złotych.

„MOCni w biznesie” – realne wsparcie rozwoju po I edycji

Dwa lata temu odbyła się pierwsza edycja projektu. W cyklu 10 szkoleń i spotkań rozwojowych udział wzięło prawie 4 tys. uczestników. Tematyka webinarów skupiała się na aktualnych, praktycznych zagadnieniach rynkowych.

Same prelekcje to jednak nie wszystko. Spośród ponad 200 uczestników, którzy wzięli udział w konkursie grantowym i nadesłali najciekawszy biznesplan, 10 otrzymało grant rozwojowy o wartości 11 tys. zł brutto. Z kolei w konkursie „Inwestycja w biznes” można było pozyskać inwestora. Troje uczestników, którzy przesłali najciekawsze propozycje biznesowe, otrzymało możliwość dokapitalizowania swojego projektu biznesowego w wysokości do 50 tys. euro. Mogli także skorzystać z wiedzy i doświadczenia inwestora.

Jak dołączyć do programu?

Chcąc zyskać nową wiedzę i dać szansę na rozwój swojemu biznesowi, warto dołącz do drugiej edycji programu „MOCni w biznesie”. Regulamin, harmonogram oraz zapisy na poszczególne webinary znajdują się pod adresem www.santander.pl/mocniwbiznesie. Formularz do zgłaszania w konkursie biznesplanu będzie widoczny od 16 stycznia 2024.

Organizatorem i partnerami projektu „MOCni w biznesie” są Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Santander Bank Polska S.A. oraz Polfund FPK S.A. Projekt trwa od 17.01.2024 roku do 04.06.2024 roku. Konkurs na najlepszy biznesplan trwa od 16.01.2024 roku do 30.05 2024 roku. Regulamin projektu i konkursu na www.santander.pl/mocniwbiznesie.

Źródło:

[1] https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/raport-o-stanie-sektora-malych-i-srednich-przedsiebiorstw-w-polsce-2023

Źródło informacji: Santander Bank Polska

*PAP sponsorowane