Największy w tym roku przemyt papierosów o rynkowej wartości 8,5 mln zł udaremnili funkcjonariusz podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ponad 570 tys. paczek papierosów było ukrytych w ciężarówce, w której miały być płatki owsiane.

Fot. www.podlaskie.kas.gov.pl

Przemycane papierosy znajdowały się w ciężarówce skontrolowanej przez KAS przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku – poinformował w środę oficer prasowy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej podkom. Maciej Czarnecki.

„Z dokumentów wynikało, że w naczepie miały być przewożone kartony z płatkami owsianymi (…)Ciężarówka została prześwietlona, a następnie szczegółowo sprawdzona. W naczepie, zamiast deklarowanego towaru, funkcjonariusze znaleźli 572 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 8,5 mln zł” – poinformował Czarnecki. Dodał, że to największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony przez podlaską Krajową Administrację Skarbową.

Kierowca ciężarówki, 45-letni Ukrainiec, został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Jak podała KAS, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie tego przemytu nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.(PAP)

kow/ agz/


Foto, video: www.podlaskie.kas.gov.pl

|Bart.