W środę po południu kierowcy muszą liczyć się w utrudnieniami na drogach w Podlaskiem. Od rana pada śnieg, na wielu drogach zalega błoto pośniegowe. Wieczorem i w czwartek w regionie ma padać marznący deszcz.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

W związku z intensywnymi opadami śniegu przechodzącymi od rana przez województwo podlaskie warunki na drogach są trudne.

Podlaska policja informuje o 46 kolizjach, do których doszło od rana w regionie. Na drodze krajowej nr 19 w Siemiatyczach doszło przed południem do zderzenia dwóch aut osobowych, a rano na innym odcinku tej drogi samochód ciężarowy wpadł do rowu.

Z informacji przekazanych przez podlaski oddział GDDKiA w regionie wszystkie drogi krajowe w środę po południu są przejezdne, choć na wielu zalega błoto pośniegowe m.in. na drogach w okolicach Białegostoku, Łomży i Raczek, a także w okolicach Sejn i Sokółki. W samym Białymstoku w związku z nieustającymi opadami śniegu ruch jest spowolniony.

Jak prognozują synoptycy, w środę wieczorem opady śniegu mają przejść w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W województwie obowiązują wydane przez IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące marznącego deszczu – najpierw ma on padać w południowej części w kolejnych godzinach opady mają się przesuwać w stronę północy. Padać ma do czwartku w nocy.

Alerty do mieszkańców województwa podlaskiego dotyczące opadów marznącego deszczu w środę i czwartek rozesłało też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. „Uwaga! Dziś w nocy i jutro opady marznącego deszczu i gołoledź. Uważaj na drodze i chodniku. Możliwe utrudnienia komunikacyjne” – podało w środę po południu RCB.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ jann/