W miniony weekend Świadkowie Jehowy wypełnili Stadion Miejski w Białymstoku podczas trzydniowego kongresu pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”.Skorzystało z niego średnio ponad 2.800 uczestników każdego dnia!

Fot. JW.ORG

Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy Białegostoku, całego województwa podlaskiego – m.in. z Augustowa i Suwałk. Przyjechali po to, żeby skorzystać z pokrzepiającego i motywującego programu. Składał się z on z kilkudziesięciu części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych. Jak powiedział Michał Bohuszewicz, rzecznik Świadków Jehowy:

Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy dobrych wiadomości i właśnie takie płynęły do nas przez trzy dni Kongresu. Dodatkowo na Stadionie Miejskim w Białymstoku mogliśmy się cieszyć dobrym towarzystwem i wspólnie uczyć się z Pisma Świętego. Jesteśmy przekonani, że każdy kto skorzystał z tego programu czuje się pokrzepiony i z ufnością patrzy w przyszłość”

Wielu uczestników kongresu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem tak układa swoje plany – zarówno zawodowe, jak i wakacyjne, by móc wziąć w nim udział.

To dla nas jedne z najważniejszych dni w roku – mówią Halina i Jarosław Świętek z okolic Augustowa. – Dlatego od 20 lat na kilka dni zamykamy nasz warsztat samochodowy i wyjeżdżamy na kongres. Dzięki takim radosnym spotkaniom i wiedzy z Pisma Świętego łatwiej nam zachować pogodę ducha i stawiać czoła codziennym problemom.

Ważnym punktem programu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie, zorganizowany w sobotę, czyli drugiego dnia kongresu. Wśród 23 ochrzczonych w sobotnie przedpołudnie byli Magdalena i Adam Jakubowscy. Jak powiedzieli, kurs biblijny ze Świadkami Jehowy zupełnie odmienił ich życie.

Już w młodym wieku wpadliśmy w złe towarzystwo, a narkotyki, alkohol i papierosy przez wiele lat były naszą codziennością – mówi Adam Jakubowski z Białegostoku. – W pewnym momencie zaproponowałem Magdalenie, żebyśmy zaczęli poznawać Biblię. Czułem, choć nawet nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, że tylko Bóg jest w stanie nam pomóc wyjść z nałogów i zmienić życie. To nie było łatwe, szczególnie, że wiele lat spędziłem w więzieniu. Ale dzięki modlitwie i mądrości z Biblii udało nam się rozpocząć i prowadzić nowe, lepsze życie.

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku ochrzczono w sumie 23 osób, które dołączyły do ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy w Polsce i blisko 9 milionów na świecie. Kongres w Białymstoku był jednym z 32 tego typu wydarzeń, jakie zorganizowano w Polsce tego lata. Świadkowie Jehowy organizują je i zapraszają na program już od ponad 100 lat. Zawsze są to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy.

Dowiedz się więcej:

Najczęściej zadawane pytania na temat Świadków Jehowy: zobacz.

Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres w 2024 roku: słuchaj.

Zobacz jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy: wideo.

| źródło informacji: