W środę (31.01) w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyło się uroczyste pożegnanie ze sztandarem jednostki przez inspektora Tomasza Jerzego Kuprewicza, który przez prawie 2 lata kierował augustowską komendą. Wcześniej, przez 5 lat zajmował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie. W uroczystości wziął udział inspektor Jacek Kumpiałowski I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, zaproszeni goście, policjanci i pracownicy augustowskiej Policji.

Fot. KPP w Augustowie

W auli Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odbyło się uroczyste pożegnanie ze sztandarem jednostki szefa augustowskich policjantów. Inspektor Tomasz Jerzy Kuprewicz po 7 latach pożegnał się z augustowską jednostką. Od 2 lat zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie, wcześniej przez 5 lat był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie.

Udział w wydarzeniu wzięli inspektor Jacek Kumpiałowski I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pani Wiesława Burnos, Starosta Augustowski Pan Jarosław Szlaszyński, II Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa Pan Sławomir Sieczkowski,  przedstawiciele władz samorządowych, augustowskiej prokuratury, księża, Komendanci Komend Miejskich i Powiatowych garnizonu podlaskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z augustowską  Policją, policjanci i pracownicy augustowskiej komendy.

Inspektor Tomasz Kuprewicz pożegnał Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, a następnie złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektorowi Jackowi Kumpiałowskiemu o przekazaniu jednostki. Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie zostały powierzone podinspektorowi Tomaszowi Zagórskiemu, który do tej pory pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski zarówno odchodzącemu Komendantowi, jak i nowemu pełniącemu obowiązki komendanta życzył powodzenia oraz dalszych sukcesów. Do życzeń dołączyli się równie wszyscy uczestniczący w uroczystości.

|augustow.policja.gov.pl